Овочі-Ягоди-Сад

Альтернарія та колорадський жук зашкодили овочевому проєкту

Альтернарія та колорадський жук зашкодили овочевому проєкту

Найсуворіший шкідник, з яким стикнулись агрономи господарства «Аграна Фрут Лука» (Вінницька область) під час нового проекту з вирощування овочів, – колорадський жук на баклажані.

Про це йдеться у матеріалі журналу «Садівництво по-українськи».  

«Він настільки швидко з’явився, наче очікував десь у лісі, коли ми висадимо плантацію», – розповідає агроном Марія Кисляченко.

Проблемою також була альтернарія на солодкому перці, з якою минулого року стикнулись й інші фермери регіону. Агрономи визнають: їхня система захисту була не надто продуманою.

«Так як ми новачки, і це був для нас перший досвід вирощування овочів, слід визнати, що ми себе переоцінили, – розповідає Кисляченко. – Як агрономи ми не боялися хвороб та шкідників, адже володіємо арсеналом препаратів проти них, тому більше уваги приділяли технології вирощування. Через це й пропустили грибкові хвороби, зокрема альтернаріоз, і в результаті втратили дуже багато продукції».

Раніше ми писали, що овочевий проект компанія «Аграна Фрут Лука» розпочала з реконструкції колишньої ягідної теплиці під розсаду перців та баклажанів.

Читайте також: Вінницькі садівники почали вирощувати овочі