Овочі-Ягоди-Сад

Аґрус розмножують зеленим живцюванням, здерев’янілими живцями та горизонтальними відсадками

Садівник Олег Савейко з села Хорошки на Полтавщині у своїй статті в журналі «Плантатор» поділився трьома найбільш розповсюдженими способами розмноження аґрусу.

Для зеленого живцювання в аґрусу важливо для живцювання вибирають пагони до початку їх здерев’яніння. Так само погано вкорінюються занадто м’які частини пагона.

Живці нарізають із 2–3 вічками. Нижні листки видаляють повністю, а верхні вкорочують на 2/3. Для укорінення потрібен штучний туман в умовах теплиці та температура на рівні 25 °С. Найбільш оптимальні терміни живцювання в умовах Центру України — з початку до кінця червня. Набагато більший відсоток укорінення отримують завдяки використанню стимуляторів коренеутворення.

Для укорінення здерев’янілими живцями, їх нарізають досить довгими – 20–25 см. Висаджують на початку або в середині жовтня.

Живці аґрусу висаджують похило, залишаючи над поверхнею ґрунту 1–2 бруньки. Після цього  рясно поливають.

Можна висаджувати живці ранньою весною, але треба зберегти їх узимку так, щоб бруньки не почали розпускатися. Найкраще зберігати живці в холодильнику за температури, близької до 0 °С.

Приживлюваність здерев’янілих живців доволі низька – 30–50%. 

Краще вкорінювати живці в теплицях і парниках. Для цього висаджують їх у відкритий ґрунт за схемою: 15–20 см у ряду і міжряддя не вужче 40–50 см. На зиму їх укривають плівкою. Щойно зійде сніг із плівки, її знімають, а над живцями встановлюють дуги з дроту  й натягують плівку шириною 3 м. Попередньо прокладають крапельні стрічки для поливу. Насадження можна замульчувати чорним агроволокнм.

Для розмноження горизонтальними відсадками використовують звичайні саджанці з коренями. У них видаляють точку росту й висаджують на глибину 10–15 см так, щоб пагони розміщувалися якомога ближче до горизонталі, можна пришпилити їх до землі. Мірою росту молоді пагони присипають ґрунтом.

Висаджувати краще восени. Відрослі молоді пагони бажано підгорнути не пізніше 15-го червня.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!