Овочі-Ягоди-Сад

Агроном розповіла як формувати розріджено-ярусну крону абрикоси

Агроном розповіла як формувати розріджено-ярусну крону абрикоси

Одним з актуальних типів формувань абрикоси є розріджено-ярусна крона. Вона дає більшу циркуляцію повітря, а отже, меншу ймовірність поширення та заселення шкідників та хвороб, та кращий налив плодів внаслідок більшої освітлюваності.

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».  

«Метод передбачає залишення центрального провідника та утворення ярусної системи гілок. В однорічної абрикоси укорочується центральний провідник, на ньому залишається не більше 3−4 пагонів», – описує процес Тетяна Попович, головний агроном ТМ «ФайноФрут» із Закарпаття. 

У наступні роки обрізування проводять за такою схемою: залишаються 2−3 скелетні гілки, що утворюють зі стовбуром кут 45−80°, розташовані одна від одної заввишки 10 см. Такі гілки повинні бути розміщені в різні сторони. Укорочення проводять наполовину. Решту зайвих пагонів обрізають на кільце. Центральний провідник дерева вкорочують заввишки 10−15 см від точки зростання верхньої скелетної гілки. В абрикоси третього року вегетації після обрізування формується ярус другого порядку з трьох відростків, розташованих від найближчої скелетної гілки на відстані 60 см. Пагони, які виросли за рік, укорочують: якщо їхня довжина перевищує 70 см, то наполовину, а якщо не перевищує 70 см, то на третину. Центральний провідник укорочується заввишки 50 см від точки зростання верхньої скелетної гілки. 

«Завершення формування розріджено-ярусної крони відбувається на четвертий рік: утворюємо новий ярус з 1−3 гілок, – зазначає агроном. – Центральний провідник укорочується над верхньою скелетною гілкою на відстані 50 см. На першому ярусі закладають пагони третього порядку».

Читайте також: Абрикоса потребує агресивного обрізування