Овочі-Ягоди-Сад

Агроном розповіла, що заважає вирощувати найрентабельніші кісточкові

Вишня — одна з найбільш рентабельних та перспективних кісточкових культур не лише на території України, але і в цілому світі. Вирощувати її заважає складна технологія та раннє цвітіння. Проте грамотний підхід до проблеми дозволяє розширювати плантації, вважає Тетяна Попович, головний агроном ТМ «ФайноФрут», аспірантка Ужгородського національного університету.

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».  

За словами Тетяни Попович, особливий інтерес до вишні викликає різноманіття способів іі переробки: на соки, варення, джеми, сушіння, заморожування та в’ялення. 

«Утім, склалася традиція так, що садівники основні площі зазвичай відводять під яблуню, а під вишню або черешню залишають лише 1–2 га площі, – відзначає агроном. – Попри попит та цінність плодів, складність у вирощуванні та раннє цвітіння вишні, що призводить до втрати урожаю через ранньовесняні приморозки, — основні аспекти, котрі стримують садівників розширювати площі цієї культури». 

Вона зауважує, що варто пам’ятати не лише про інтегровану систему захисту вишні від хвороб та шкідників, але і про загальну культуру технології вирощування. Це насамперед правильний вибір ділянки, підбирання здорового посадкового матеріалу, грамотне закладання плантації з урахуванням всіх доз добрив, які необхідно внести, тощо. Відповідно, рівень правильності та зваженості закладання плантації буде впливати на загальний стан дерев та імунітет до хвороб.

«Грамотний підхід до технології вирощування вишні дає змогу розширювати площі під цією культурою. А пластичність плодів до перероблення приносить незалежність та високий рівень рентабельності господарству, котре вирощує вишню», – робить висновки Тетяна Попович.

Читайте також: При 70-гектарному вишневому садку планують відкрити переробку