Овочі-Ягоди-Сад

Аграрії Закарпаття удвічі перевищили план посадки багаторічних насаджень

Аграрії Закарпаття удвічі перевищили план посадки багаторічних насаджень

Нинішнього року сільськогосподарськими підприємства Закарпаття здійснили весняну посадку багаторічних насаджень на площі 150 га, що становить 208% до плану. Половина цих насаджень закладена під горіхоплідні культури.

Також передбачено виробити 474,1 тис. штук садивного матеріалу. Це дасть можливість висадити такі багаторічні насадження, як кісточкові та зерняткові плодові на площі 182,3 га.

Цьогоріч у Закарпатьській області у всіх категоріях господарств нараховується плодово-ягідних 14,2 тис. га. У тому числі у товарному сільськогосподарському виробництві обліковується 1,6 тис. га плодово-ягідних культур та близько 0,5 тис. га горіхоплідних. Про це повідомив директор департаменту агропромислового комплексу Закарпатської ОДА Юрій Лесьо.

Водночас, за його словами, державні сільськогосподарські підприємства, здебільшого підпорядковані Мінагрополітики, налічують близько 500 га садів, які наразі перебувають у жалюгідному стані.

«Це при тому, що вони розташовані у найбільш сприятливих ареалах вирощування виноградних та плодово-ягідних насаджень, ‒ зауважив Юрій Лесьо. ‒ Ми вважаємо ці площі важливим потенціалом оновлення багаторічних насаджень».

Середньорічне виробництво плодово-ягідних всіма категоріями господарств становить – 140 тис. тонн.  

Для підтримки галузі рослинництва на Закарпатті прийнята відповідна обласна Програма на 2016-2020 роки, для реалізації якої передбачено майже 20 млн грн.

Кошти, за інформацією голови Закарпатської облради Михайла Рівіса, будуть направлені на розвиток насінництва, садівництва, ягідництва, горіхоплідних культур та винограду, а також на розбудову інфрастуктурних об’єктів, модернізації та оновлення матеріально-технічної бази сількогосподарського виробництва, розвиток органічного землеробства.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!