Овочі-Ягоди-Сад

88% української полуниці виробляється домогосподарствами

88% полуниці в Україні виробляється домогосподарствами для задоволення власних потреб та часткову подальшу реалізацію на ринках. І лише 12% – на підприємствах.

Про це йдеться у повідомленні Клубу аграрного бізнесу (УКАБ). 

«В Україні виробляється близько 55-60 тис. тонн полуниці в рік, – розповіла Світлана Литвин, аналітик УКАБ. – При цьому, близько 88% виробляється домогосподарствами для задоволення власних потреб та часткову подальшу реалізацію на ринках. Відповідно лише 12% полуниці виробляється на підприємства різних розмірів». За її словами, на відміну від минулого року, коли врожай полуниці був меншим через заморозки навесні 2020 року, цьогоріч насадження полуниці не постраждали від заморозків, тому при сприятливих подальших погодних умовах цього року очікуються більша пропозиція на ринку. 

«Тим паче, що висока ціна на полуницю минулого року додатково простимулювала виробників збільшити насадження», – додала Світлана Литвин.

В Україні присутні як експортні, так і імпортні поставки полуниці, але вони відбуваються в різні періоди у відповідності з сезонністю власного українського виробництва. При цьому експортні поставки полуниці значно перевищують імпортні. Так, в 2020 році було експортовано 2,7 тис. тонн даної ягоди, при цьому імпортовано 0,6 тис. тонн. В 2019 році розбіжність була ще більшою: 3,9 тис. тонн проти 0,1 тис. тонн. Основними покупцями української полуниці були європейські країни, левову частку серед яких займають поставки в Польщу (в 2020 році – 53%).

В УКАБ прогонозують зниження ціни полуниці протягом найближчих двох тижнів по мірі збільшення її пропозиції на українському ринку.

Читайте також: Ціни на полуницю обвалилися, подешевшали і ранні овочі