Овочі-Ягоди-Сад

5 видів покриття теплиць, що збільшують урожайність

Затінення, розподіл світла, зміна спектру, просвітлення та антиконденсатне покриття здатні збільшувати врожайність в теплицях. Залежно від культури, конструкції теплиці та природніх умов, покриття може принести прибутку 50-75 євроцентів з м2 за сезон.

Про це повідомляє HortiDaily.

За даними нідерландської компанії StarGrow Consultancy, найбільш розповсюджені 5 видів покриття, які приносять додатковий дохід у теплицях.

1. Затемнення – покриття відбиває частину сонячного світла по всьому світловому спектру для зниження теплового стресу.

2. Розподіл – дифузне скло забезпечує оптимальний розподіл світла по всій культурі, не залишаючи темних і світлих ділянок. Це дозволяє рослинам розвиватися рівномірно, що призводить до підвищення врожайності та якості.

3. Управління кольором – додаючи пігменти до основного покриттю, можна контролювати такі процеси як цвітіння, ріст стебла або розгалуження. Так, покриття ReduFlex Blue відбиває частину синього світла, що призводить до збільшення довжини стебла троянди. Це також запобігає пошкодженню продукції, викликане надлишком ультрафіолету.

4. Поліпшення освітленості. У більшості випадків у теплиці протягом року, швидше за все, буде занадто мало, а не занадто багато світла. Цю проблему вирішують покриття, які скорочують відбиття на склі теплиці й дозволяють більшій кількості сонячного світла потрапляти всередину.

5. Антиконденсатні покриття забезпечують розсіювання конденсату на внутрішній сторонідаху теплиці з утворенням тонкої водяної плівки. Ця водяна плівка пропускає сонячне світло, на відміну від великих крапель конденсату, які зменшують кількість променів.

«У всіх випадках ключове питання полягає в тому, чи принесуть інвестиції в покриття достатній прибуток», — зауважив співробітник компанії StarGrow Consultancy Віллем Валстар.

Він навів приклад вирощування тепличних томатів у Польщі, чий досвід актуальний для всього континентального клімату в Центральній і Східній Європі

«У Польщі в теплицях вирощують багато рожевих великоплідних томатів. Якщо занадто жарко, вони страждають від гнилей в кінці цвітіння, а до завершення вегетації з’являються інші проблеми від, так званого, «зеленого плеча» – верхівка плоди не дозріває належним чином. В цілому, це призводить до того, що від 1 до 2 кг помідорів на квадратний метр щорічно викидуються» , — наголосив Віллем Валстар.

Застосування дифузного покриття приносить додаткові 1-2 кг плодів за стандартною літньою ціною в Польщі в 75 євроцентів. Витрати на покриття становлять близько 30 євроцентів.

Читайте також:Вентиляторні обприскувачі в теплицях підвищують ефективність захисту до 7,5 раза

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!