Овочі - Ягоди - Сад

30% сербської малини знищено градом та дощем

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Негода знищила 30% малини, а покупці вже пропонують ціну 250 динарів за кг (2,10 євро), тоді як минулого року ціна коливалася між 65 та 170 динарів, зауважив президент Асоціації виробників малини Сербії.

Про це повідомляє міністерство сільського господарства, природи та якості продуктів харчування Нідерландів.

За останній півтора місяці часті бурі з градом, вітром та сильними опадами заважали виробникам живити та захищати ці фруктові сади. 

Сезон збирання малини розпочнеться через 4 дні, але є тільки половина від необхідної кількості працівників. Збирачі потрібні по всій центральній Сербії, особливо в західній Сербії, де розташовані більшість малинових плантацій. Власники обіцяють робітникам харчування, проживання та зарплату приблизно 25 євро на день.

Не зважаючи на те, що цього року умови та розцінки кращі, сезонних працівників не вистачає, особливо досвідчених. Дуже багато сезонних працівників, яких наймали в Сербію, виїхали до країн Західної Європи, де щоденні збори та умови є більш сприятливими. 

Починаючи з середини червня, сезон збирання розпочнеться у регіоні Маква. Через три тижні Західна Сербія вступить у повний сезон збору.Читайте також: Перша малина дорожча, ніж торік у 2,5 раза

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями