Овочі-Ягоди-Сад

14 картопляних господарств планують встановити ділянки, вільні від карантинних організмів

14 картопляних господарств планують встановити ділянки, вільні від карантинних організмів

У сезоні-2018 п’ять виробників картоплі виявили встановити ділянки, вільні від карантинних організмів: ПП «Імпак», ТОВ «Александр А. Синенко», ФГ «Аделаїда», ФГ «Журавушка», ТОВ «Чернігівеліткартопля».

Про це повідомила виконавчий директор Української асоціації виробників картоплі (УАВК) Оксана Руженкова.

Із цих господарств два експортували ранню картоплю до Білорусі, по одному господарству відправило на експорт пізню картоплю до Білорусі і насіннєву – до Азербайджану.

У сезоні-2019 кількість бажаючих встановити ділянки, вільні від карантинних організмів, зросла до 14 господарств. Очікується, що це буде і якісне зростання.

«Ми підозрюємо, що площі будуть уп’ятеро-вшестеро більшими, ніж у 2018 році, – пояснила Оксана Руженкова. – Відбудеться це здебільшого за рахунок того, що два агрохолдинги – «Агро ЛВ Лімітед» і «Мрія» – виділяють свій картопляний бізнес в окремий напрямок. Туди ж буде приєднано й крохмальний завод. Вони готові перевірити на наявність карантинних організмів 1,4 тис. га».

Уперше механізм хочуть опанувати ТОВ «Агріко Україна», ТОВ «Владам», ТОВ «Біотех», ТОВ «Поліська картопляна компанія», ТОВ «Жерм», ТОВ «Агрофірма Київська», ТОВ «Агро-Овен», ТОВ «Агробізнес ТСК», ТОВ «Грін Гуілд», зазначила виконавчий директор УАВК.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!