Точка зору

Зміцнення сталого розвитку разом із агровиробниками України

Александра Бранд
виконавчий віцепрезидент з питань сталого розвитку та корпоративних відносин компанії Syngenta

Сьогодні, як ніколи раніше, українські фермери демонструють неймовірну стійкість і прагнення до інновацій. Вони продовжують зосереджуватися на сталому землеробстві, експериментуючи з упровадженням різних регенеративних практик всупереч усім викликам. Парадоксально, але війна, попри її руйнівні наслідки та колосальні втрати, стала водночас потужним поштовхом для прискорення трансформації сільського господарства.

Ми живемо в епоху надмірного використання природних ресурсів та впливу кліматичних змін Посилюється тиск з боку інвазійних видів, з’являються нові, раніше невідомі захворювання. У цих умовах інновації стають не просто бажаними, а життєво необхідними.

У Syngenta ця потреба в швидкості спонукає зростання інвестицій у науку та дослідження. Розробка нових препаратів для захисту сільськогосподарських культур — це тривалий процес від 9 до 12 років, і лише одиниці з тисяч досліджених молекул доходять до ринку у вигляді ефективних та безпечних продуктів. Але якщо ми прагнемо бути на передовій розробки сталих та ефективних рішень, які допомагають агровиробникам вдосконалювати своє господарство, водночас піклуючись про природу, ми повинні прискоритися. Саме тому в 2020 році ми зобов’язалися інвестувати 2 мільярди доларів США протягом п’яти років для підвищення продуктивності сільського господарства стійким та відповідальним способом.

Україна є ключовим ринком для компанії Syngenta, зберігаючи свій статус аграрного лідера Європи. Неперевершена здатність вирощувати основні культури — пшеницю, соняшник та кукурудзу — як за кількістю, так і за якістю, робить її критично важливою країною на сільськогосподарській мапі Європи.

Ця унікальна позиція країни стимулює постійні зусилля Syngenta з розширення та адаптації портфоліо продуктів для українських фермерів, щоб забезпечити їх кращими перевагами.

Наш підхід в Україні, як і в інших географіях світу, заснований на потужних наукових дослідженнях та місцевих польових випробуваннях, які направлені на вирішення поточних викликів, пов’язаних із фітопатогенним тиском, потенціалом ґрунту та іншими критичними факторами, що впливають на сучасне сільськогосподарське виробництво.

У напрямі бізнесу насіння основні культури у фокусі в Україні — це соняшник та кукурудза. Фермери високо цінують гібриди нового покоління соняшнику за технологією A.I.R.™, які поєднують стійкість до низки гербіцидів, хвороб та вовчка з високою врожайністю та адаптивністю до посухи і спеки. У сегменті кукурудзи виділяються гібриди АРТЕЗІАН™ з елітною генетикою, оптимізовані для ефективного використання вологи.

Серед новацій у засобах захисту рослин топову позицію посідає лінійка фунгіцидів Міравіс® з унікальною діючою речовиною АДЕПІДИН™ з класу SDHI, що забезпечує найширший спектр контролю збудників грибкових хвороб на різних культурах.

Ми продовжуємо інвестувати в інфраструктуру, персонал, продукти та послуги, використовуючи штучний інтелект, машинне навчання та аналітику великих даних для прискорення інновацій для фермерів у будь-якому куточку світу.

Яскравим прикладом є наша цифрова платформа CROPWISE®, яка включає, з-поміж багатьох сервісів, спеціальний модуль щодо оцінки сталого розвитку фермерського господарства, напрями з обробки насіння та біологічних препаратів.

Наші продукти в поєднанні з удосконаленими технологіями виробництва та кращими методами управління господарством зміцнюють агробізнес, що особливо важливо у забезпеченні продовольчої безпеки.

Наразі зростання населення ставить перед нами складне завдання: як нагодувати таку кількість людей і водночас дотримуватися сталих політик господарювання?

Однією з відповідей є впровадження сталого землеробства із застосуванням регенеративних практик. Системний підхід, що включає такі елементи як безорний обробіток ґрунту, посів покривних культур, оптимізацію живлення з метою стабілізації̈ азоту в ґрунті, ощадливе використання природних ресурсів, дозволить зменшити викиди СО2, збільшити продуктивність господарства та мінімізувати витрати на виробництво.

Зокрема, у Syngenta ми подаємо приклад, зобов’язуючись зменшити власні викиди вуглецю на 38% до 2030 року.

Однак ми усвідомлюємо, що перехід до регенеративних практик — це тривалий і непростий шлях для фермерів. Він вимагає проактивної роботи та значних інвестицій.

І поки фермер проходить цей шлях, йому потрібно обирати: інвестувати в регенеративне сільське господарство, яке потенційно може покращити якісні та кількісні показники продуктивності агровиробництва через 3-4 роки, або продовжувати використовувати традиційні підходи, які забезпечують негайну віддачу. Це питання підкреслює тонкий баланс, який фермери повинні знайти між інвестиціями в майбутню стійкість і задоволенням поточних фінансових потреб. Це шлях, який вимагає часу, ресурсів і знань.

Саме тому, як партнер агровиробників у всьому світі, ми зобов’язуємось підтримувати їх під час цього переходу, пропонуючи не лише інноваційні продукти та технології, а й наші експертизу, поради і навчання щодо того, як отримувати користь від застосування стратегій ефективного управління природними ресурсами, здоров’ям ґрунту, агрокультурами, інтегрованої боротьби зі шкідниками у поєднанні з цифровізацією в агробізнесі.

Все це у найближчій перспективі призведе до більш стійкої системи ведення сільського господарства, коли виробники зможуть покращити родючість землі та підвищити врожайність, оптимізувати обмежені ресурси, зменшити витрати на виробництво та долучитися до спільних ініціатив, щоб заощадити гроші, час та скористатися кращими ринковими можливостями.