Техніка
Головне:
Точка зору

Як метод смугового посіву змінює поле?

Саймон Ревелл
менеджер по експортних продажах Claydon Drills
Поділитись:

Компанія Claydon вже кілька десятиліть впроваджує власну технологію землеробства, що базується на прямій стрічковій сівбі з формуванням насіннєвого ложа за допомогою одного проходу сівалки з висіваючими органами культиваторного типу. Структура ґрунту є ключем до успіху технології, оскільки укорінення рослин і їх початковий розвиток мають вирішальне значення для досягнення і перевищення очікуваних урожаїв.

Від початку впровадження технології прийшло розуміння, наскільки складний і вразливий ґрунт, і що неправильно обрана технологія обробітку може завдати значної шкоди. Тому фермерам, які хочуть змінити підхід до землеробства, не варто хапатись за першу-ліпшу технологію, не вивчивши ретельно усіх її особливостей. Збереження врожайності під час впровадження нової системи посіву є ключем до прибутковості фермерського господарства. Тому необхідно запитати себе, який тип сівалки дозволяє щонайменше підтримувати врожайність на середньому рівні .

Зменшення ущільнення, аерація і створення дренажу в ґрунті у момент сівби мають важливе значення для забезпечення найкращого старту для рослини, оскільки ці фактори дозволяють кореням легко проникати крізь різні шари ґрунту, закладаючи основу для здорової і сильного рослини. Це усвідомлення привело до того, що засновник компанії Джефф Клейдон розробив метод прямого смугового посіву ще на початку цього століття. Він, як прогресивний фермер, усвідомив, що швидкий посів з мінімальним втручанням в ґрунт, але зі створенням комфортних умов для росту, допомагає вирощувати сильні рослини, що здатні протистояти екстремальним погодним умовам.

Клейдон обробляє важкі глинисті ґрунти в головному зерновому поясі на південному сході Великобританії, приблизно в 100 км на північ від Лондона. На його фермі майже не проводилося глибокого обробітку ґрунту протягом останніх двох десятиліть, при цьому рослинні рештки постійно повертаються у ґрунт. Цьому процесу сприяє 15-метрова пружинна борона та збільшення популяції хробаків – природних маленьких культиваторів. Обробка пружинною бороною повторюється в залежності від сезону і наявності бур’янів. Цей агрегат знищує бур’яни і падалицю, працюючи на глибині від 25 до 40 мм, створюючи шар мульчі над ґрунтом, забезпечуючи мікроклімат, який зберігає вологу і покращує умови для збільшення популяції черв’яків. Потім виконується сівба сівалкою Hybrid, яка забезпечує мінімальний рух ґрунту.

Серед переваг технології слід відзначити значну економію коштів за рахунок суттєвого скорочення операцій і проходів техніки по полю. Разом з тим заощаджується час у напружений осінній сезон. Ще однією дуже важливою перевагою є те, що ґрунт залишається незайманим через зональну обробку передньою лапою, а втрати вологи і CO₂ зводяться до мінімуму. Менша кількість сонячного проміння та скорочення механічного впливу зберігає ґрунтову біоту. Нори черв’яків та кореневі канали залишаються недоторканими, забезпечуючи аерацію і дренаж на значну глибину.

За роки досліджень на власній фермі, а також в інших господарствах, де застосовувалась ця технологія, стан ґрунту значно покращився. Фермери відзначають підвищення вмісту органічних речовин і органічного вуглецю. Ґрунт стало легше обробляти, покращилася здатність сільськогосподарських культур справлятися з екстремальними погодними умовами. Культура, посіяна смуговим методом захоплює більше сонячного світла, тому фотосинтез є оптимальним, гарантуючи, що рослина поглинає максимальну кількість CO₂. Корені легко розростаються в профілі ґрунту, збираючи поживні речовини і вологу в міру використання більшої частини ґрунту. Такі результати смугова сівалка Claydon продемонструвала у багатьох регіонах на всіх типах ґрунтів і за різних погодних умов.

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ