Головне:
Точка зору

Що очікує ринок птахівництва в Україні на 2016 рік

Ірина Паламар
Президент Асоціації тваринників України, керуючий партнер ГК «Агровет Атлантик»

Відповідно до даних Державної служби статистики України та Союзу птахівників України, поголів’я птиці у сільськогосподарських підприємствах станом на 01.10.2015 року у 2015 року зменшилося – як у напрямку яєчного, так і м’ясного птахівництва.

Так, поголів’я бройлерів зменшилося на 5,9%, а яєчних курей – на 18,8% порівняно з аналогічним періодом 2014 р. Трапилося це передусім у зв’язку із закриттям підприємств східного регіону (які були знищені або припинили свою діяльність), де розташовувалась значна частина яєчних птахофабрик, а також за рахунок часткового зменшення поголів’я на деяких птахофабриках  на півдні України.

Але, не дивлячись на усі ці фактори, у 2016 році очікується ріст поголів’я. Адже курятина – це соціальне м’ясо, воно дешевше порівняно з іншими видами м’ясної продукції, тому попит на курятину досить високий. До того ж, зараз відбулося подорожчання свинини через АЧС, а це дає додаткові переваги попиту на м’ясо птиці. Отож поголів’я і м’ясної, і яєчної птиці у 2016 році зростатиме. 

Тим не менш галузь стикається із неабиякими труднощами. 

Проблемою для виробників галузі птахівництва залишається підвищення вартості повнораціонних комбікормів, внаслідок коливання цін на зернові, білкові корми та біологічно активні добавки. Ще однією із проблем для невеликих господарств є нестабільна ціна на м’ясо птиці в живій вазі. Адже якщо великі підприємства мають свої переробні цехи й налагоджену мережу збуту, то маленькі ферми змушені здавати птицю живою вагою за цінами, які їм диктує посередник. А ціна, яка і без того була низькою, сьогодні ще більше впала через монополізацію ринку і відкриття нових комплексів у найбільших гравців ринку м’ясного птахівництва. 

 

Щодо цін на продукцію птахівництва, то можна прогнозувати, що у продовж 2016 року буде спостерігатися нарощування поголів’я птиці та кількість виробництва яєць до того рівня, який був у 2014 році. В період великодніх або й травневих свят буде триматися висока ціна на яйця, яка пов’язана з високими споживанням людьми яєць у ці періоди. Улітку ціна на яйця може дещо впасти, але не значно. На ціну також впливатиме курс валюти.

 

 

Журнали