Точка зору

Для якості картоплі необхідне підживлення кальцієм та магнієм

Микола Климчук
канд. с.-г. наук, експерт з технологій живлення рослин ТОВ «Омія Україна»

Уся коренева система картоплі (до 95%) розміщується в орному горизонті, тому вона вимоглива до родючості ґрунтів та добре відгукується на внесення добрив. Зокрема, врожай картоплі та його якість безпосередньо залежать від створених у гребені рівня кислотності ґрунту і достатньої забезпеченості рослин елементами живлення. 

Картопля належить до культур, малочутливих до кислотності ґрунту, попри це вона вкрай потребує достатнього вмісту в ньому кальцію та магнію. Так, для формування врожайності 40–50 т/га потрібно щонайменше 60–80 кг/га Mg та 80–120 кг/га Ca (Source: Reiz, 1991). 

Необхідно також враховувати, що значна частина кальцію, залежно від рівня опадів та типу ґрунтів, щорічно вимивається: від 50 до 350 кг/га на рік.

Основний наслідок нестачі кальцію — це внутрішня плямистість, яка, як правило, пов’язана з поганим або уривчастим надходженням кальцію в нові клітини, що ростуть. Це пов’язано з тим, що кальцій малорухливий, він одразу включається в стінки клітин і не може перерозподілятися. Тобто кальцій з одних клітин не може під час їх росту й розширення проникати в інші. 

Якщо ж його занадто мало, це призводить до руйнування клітин та їх загибелі, внаслідок чого з’являються помітні плями. Тому вкрай важливо постачати кальцій у нові клітини, в той час, коли вони формуються. 

Для розв’язання цієї проблеми, а також для одночасного розкислення ґрунтів компанія Omya пропонує високо реактивне добриво Calciprill, яке містить понад 93% CaCO3 і до 0,5% MgО. 

Найефективнішим є його внесення врозкид по поверхні або із загортанням у ґрунт до 10 см. Норма внесення залежить від аналізу ґрунту і становить від 250 до 600 кг/га.

Чому саме Calciprill? 

Omya є провідним світовим  виробником промислових мінералів на основі карбонату кальцію і доломіту. Продукти компанії в комбінації з порадами технічних експертів дають змогу підібрати оптимальне рішення для кожного клієнта і отримати підвищений урожай якісної продукції одразу в рік внесення.

Omya постачає карбонат кальцію в усіх можливих варіантах: порошок, гранули, рідка форма. Ми також будемо раді співпраці з дистриб’юторами.