Інтерв'ю

Здоров’я від природи

Олександр Слюсар
комерційний директор DOSTOFARM GmbH

Додаючи в корми продукт, що містить натуральну ефірну олію орегано, можна значно зменшити застосування антибіотиків.   

Ось уже дев’ять років на ринку України мають активний попит кормові добавки німецької компанії-виробника DOSTOFARM GmbH, ефективність яких забезпечує діюча речовина — натуральна ефірна олія ДОСТО® Орегано. Як натуральні продукти впливають на процеси життєдіяльності тварин, сприяють здоровому травленню тощо, розповів комерційний директор DOSTOFARM GmbH Олександр Слюсар. 

Пане Олександре, для тих читачів, які ще не знайомі з DOSTOFARM GmbH, коротко розкажіть про свою компанію. 

— DOSTOFARM GmbH — це німецький виробник природних рішень для здоров’я тварин. Компанія існує з 1999 року, на сьогодні має кілька продуктових лінійок, які відомі в понад 50 країнах насамперед ефективністю своєї продукції на основі ефірної олії ДОСТО® Орегано. 

Наше основне завдання — розв’язання гострої ветеринарної кормової проблеми, якщо така є на підприємстві з вирощування свиней, виробництва молока, курячого м’яса або яєць, а також збільшення рентабельності цього виробництва шляхом покращення економічних показників виробників, підвищення статусу здоров’я тварин і птиці. 

Як у цьому допомагає ДОСТОR Орегано? 

— Це єдина у світі натуральна ефірна олія рослини орегано, що має терапевтичну дію. Свій власний активний компонент ми використовуємо у виробництві продуктів для здоров’я людей і тварин. В Україні доступні кормові добавки ветеринарного призначення на основі ДОСТО® Орегано для виробництва преміксів, ЗЦМ і готових кормів для всіх тварин. Так, ДОСТО® Порошок призначено для виробництва готових кормів для всіх сільгосптварин. ДОСТО Ліквід — кормова добавка, що стимулює травлення, сприяє розвитку здорової мікрофлори кишківника, активує роботу слинних залоз, синтез ферментів травлення в організмі тварин. ДОСТО Емульсія сприяє кращому функціонуванню травного каналу, має антибактерійну дію, стимулює травлення, сприяє розвитку здорової мікрофлори кишківника, активує роботу слинних залоз, синтез ферментів травлення в організмі молодняку. ДОСТО Капсули містять комплекс компонентів, що стабілізують травлення у телят під час або внаслідок виникнення його порушень (диспепсія або діарея). 

Де ви берете сировину для виготовлення вашого продукту? 

— Цю олію ми виробляємо зі свого власного ексклюзивного сорту орегано Origanum vulgare hirtum Vulkan. У цьому й полягає унікальність нашого продукту. Робота з одним єдиним сортом є важливим етапом стандартизації олії. Виробництво розташовано на Сході Німеччини. У нас є батьківські рослини для отримання насіння, з якого ми вирощуємо в теплицях саджанці. Надалі їх висаджуємо на плантації неподалік від Чорного моря. Загалом натуральним шляхом стандартизуємо нашу ефірну олію за 12-ма активними компонентами — цього не робить жодна інша компанія. 

Поясність, у чому суть кормових добавок ветеринарного призначення? 

— Наші продукти полюбляють застосовувати як інструмент не лише фахівці з годівлі тварин із метою стимуляції росту та продуктивності, а й ветеринарні лікарі для профілактики захворювань, а також усунення низки гострих ветеринарних проблем. Таким чином, вони не застосовують антибіотики. 

Тобто ваші продукти можуть замінити антибіотики? 

— Абсолютно точно. Проте ми говоримо насамперед про антибіотичні стимулятори росту, які все ще додають деякі підприємства в корми. Крім того, додаючи наш рослинний продукт, можна не застосовувати антибіотики разом із водою і навіть в окремих випадках ін’єкційні препарати. Утім, важливо розуміти, що ДОСТО® Орегано ефективно діє тільки в межах шлунково-кишкового тракту, усуваючи проблеми запалення, дизентерії, ілеїту, патогенної мікрофлори тощо. Проблеми інших внутрішніх органів, що потребують антибіотикотерапії, ми не усуваємо. Скажу більше, не існує на сьогодні кормових добавок, здатних замінити антибіотик, призначений, наприклад, запобігти клінічному прояву запалення жовткового мішка у курчат, ратиць у корів або суглобів у свиней. 

На ринку є чимало інших продуктів, які за рекомендаціями їхніх виробників також підвищують статус здоров’я тварин. Не боїтеся конкуренції? 

— За умови економічної кризи, низьких закупівельних цін на молоко, яйце, м’ясо, високих виробничих витрат конкурентами можна назвати всі продукти, що так чи інакше покращують роботу шлунково-кишкового тракту. Але, на відміну  від інших добавок, які в найкращому разі сприяють здоровому травленню, ДОСТО® Орегано його забезпечує. 

На ринку також є інші продукти на основі ефірної олії орегано й інших рослин. Утім, найчастіше під красивим пакуванням, зокрема, йдеться лише про запах і смак, у гіршому разі — в складі добавки можна виявити синтетичне походження фенольних сполук. Останні пригнічують імунітет тварин, особливо за тривалого застосування, і навіть можуть зруйнувати слизову оболонку кишківника. 

Наша компанія успішно розвінчує міфи про натуральність подібних продуктів, пропонуючи власним коштом їх дослідження в незалежній лабораторії Берліна. Результати хроматографічного спектрального аналізу найчастіше найкращі й найбільш наочні за тисячі слів. 

Як ви оцінюєте перспективи ринку України: чи готовий він до таких продуктів? 

— Україна — перспективна країна не тому, що аграрна, а тому, що люди в сільгоспгалузі працюють небайдужі та розумні. Україна не просто готова до наших природних рішень, вони вже працюють і показують результати. 

Вашу компанію в Україні представляє ТОВ «СМАРТ ВЕТ». Чому ви обрали своїм дистриб’ютором саме цю компанію? 

— Насамперед людина знаходить людину і тільки потім приходять ідеї щодо спільного бізнесу. Знайомство з директором компанії Романом Максимчуком вселило в мене та моїх німецьких колег розуміння й упевненість, що наша співпраця зі «СМАРТ ВЕТ» в Україні буде успішною та довгостроковою. Насамперед завдяки високому професіоналізму, ветеринарному досвіду Романа, його людяності та порядності. Тому ми впевнені в наших партнерах. 

Традиційне запитання: ваші плани на майбутнє? 

— Планів багато, і це тішить. Спільно з компанією «СМАРТ ВЕТ» ми плануємо реєстрацію нових продуктів DOSTOFARM в Україні для усунення проблем із респіраторною системою сільгосптварин і птиці. З огляду на досвід в інших країнах ці продукти стануть гідним доповненням до ДОСТО® Орегано і матимуть попит серед фахівців птахівничої, свинарської та тваринницької галузей України.