Виставка "Агро-2014", м.Київ, червень 2014 року

Поділитись:

 

4-7 червня 2014 року у Києві відбулася Міжнародна агропромислова виставка «Агро-2014» – найважливіший загальнодержавний захід у АПК України.

Перший місяць літа традиційно став часом проведення найбільшої на теренах СНГ та східної Європи сільськогосподарської виставки – «Агро-2014».

Подія зібрала на території Національного комплексу «Експоцентр України» більше ніж 900 вітчизняних та іноземних компаній із 14 країн світу: Великобританії, Данії, Естонії, Ізраїлю, Іспанії, Індії, Італії, Китаю, Німеччини, Польщі, США, Туреччини, Франції, Чехії. Захід відвідали понад 38 тисяч людей, значна частина з яких – провідні спеціалісти агропромислового сектору.

4 червня відбулося урочисте відкриття виставки на якому міністр аграрної політики та продовольства України Ігор Олександрович Швайка назвав «Агро-2014», дійсно унікальною подією, акцентувавши увагу на тому, що агросфера не може лишатися осторонь у складний для держави час.

«Аграрний фронт, це та частина, яка чітко працює на противагу, це той фронт, який створює мир, це той фронт який створює затишок, це той фронт, що працює на порозуміння…», зазначив міністр.

«Експоцентр України», на 4 дні став осередком здобутків, новинок, інновацій, та досягнень у основних сферах агропромислової галузі.

На виставці були представлені:

– Сільськогосподарська техніка (посівна, ґрунтообробна, кормозбиральна)
– Запасні частини та комплектуючі
– Інноваційні технології
– Рослинництво та агрохімія
– Тваринництво
– Птахівництво
– Біоенергетика
– Рибництво
– Мала механізація, інструмент, спец. інвентар
– Послуги для підприємств АПК
– Стандартизація та метрологія
– Автоматизація, управління, альтернативна енергетика, GPS і GIS технології
– Екологічно чисті продукти і технології їх отримання

Продукція учасників експонувалася на відкритих майданчиках та у закритих павільйонах. У 7 павільйоні традиційно розмістилися яскраві колективні експозиції Київської, Запорізької, Черкаської, Львівської, Волинської, Дніпропетровської, Одеської, Харківської, Івано-Франківської, Чернігівської, Чернівецької, Житомирської, Хмельницької областей. Тут, за  цінами виробника, реалізовувалися продукти харчової та переробної промисловості більше 300 вітчизняних торгових марок.

Найбільша частина виставки заслужено була відведена під сільськогосподарську техніку – провідні світові та вітчизняні виробники представили новинки: зернозбиральні комбайни, трактори, універсальні машини, сівалки, обприскувачі тощо. Найважливіші сегменти агропромислового комплексу були представлені на спеціалізованих виставках: «ЕкспоАгроТех-2014», «Hi-Tech АГРО-2014», «Біопаливо-2014» , «ANІMAL`EX-2014», «Рослинництво та агрохімія-2014»,  «ORGANIC-2014», «ЕквіСвіт-2014», «FISHEXPO-2014», «СВІТ ВИНА-2014».

Уже другий рік поспіль, особливу увагу привернула спеціалізована виставка «ORGANIC», в якій взяли участь 46 підприємств. Серед них 24-и виробники сертифікованої органічної продукції. Федерація органічного руху України спільно з організаторами, доповнили виставку дегустаційним шоу – «СМАК ОРГАНІКА», на якому бажаючим була надана можливість дегустації
органічних страв та продуктів.

В рамках стрімко прогресуючої «Hi-Tech АГРО-2014» 69 учасників продемонстрували інновації в управлінні і автоматизації підприємств АПК, GPS+GIS технологіях і обладнанні, системах точного землеробства, традиційної та альтернативної енергетики.
Під час великих викликів в енергетичній галузі актуальними були експозиції 30 учасників виставки «Біопаливо-2014».

Ділова програма «Агро – 2014» включала в себе 39 наукових заходів, організаторами яких виступили: Міністерство аграрної політики та продовольства України, державні установи і приватні підприємства. На конференціях, круглих столах, семінарах, майстер-класах та презентаціях відкрилася широка можливість обміну досвідом, налагодженню зв’язків і створення успішних проектів. Конкретним прикладом цього стало підписання плану дій і співробітництва з Литовською Республікою. З цього приводу
міністр сільського господарства Литовської республіки Вігіліус Юкна висловив надію на ефективну співпрацю України і Литви.

Для звичайних відвідувачів виставка стала справжнім святом. На ярмарковій алеї можна було придбати продукти харчування, національний одяг, вироби народних промислів, а також розсаду, насіння, с/г інструменти та багато іншого. Виставкові зони тваринництва і птахівництва, демонстрували різні породи великої рогатої худоби, коней, домашню птицю та інших мешканців сільськогосподарських ферм. Презентація сільськогосподарської техніки у форматі шоу нікого не залишила байдужим. Професійні трактористи змагалися за титул кращого, влаштовували перегони та змагання. Все це можна було побачити на III Всеукраїнському «Астра-шоу», де за допомогою телескопічних навантажувачів граюли у «баскетбол» та «боулінг». Комфорт відвідувачів забезпечили різнопланові кафе та зони відпочинку.

Виставка «Агро – 2014» вкотре довела, що Україна це держава з потужним агропромисловим комплексом, найродючішими землями, високою традиційною землеробською культурою. Завдяки активній співпраці різних галузей, АПК України з кожним роком все впевненіше наближається до світового рівня!

 

Поділитись: