Хлібороби відсвяткували обжинки «Святом вишиванки»

Поділитись:

Цього року Тернопільщина зібрала рекордний врожай зернових культур за всю історію краю – 1 млн 200 тис тон. На честь закінчення збору такого щедрого врожаю мешканці с. Васильківці та сусідніх сіл Гусятинського району, а також гості області відсвяткували «День вишиванки». Святкове дійство традиційно відбувалося на сільському стадіоні.

Привітати васильківчан приїхав губернатор Тернопільської області Валентин Хоптян. «Цього року наша область зібрала рекордний за всю свою історію урожай зернових. В цьому є заслуга і керівників агропідприємств краю, але також і тих людей, які своєю щоденною працею біля землі сприяли тому, щоб щедро родила наша земля, густо колосилися наші лани, повними були комори. За цей їм щира подяка і доземний уклін», – подякував голова Тернопільської облдержадміністрації.

У знак пошани до хліборобів краю Валентин Хоптян вручив нагрудні знаки «Честь і слава Тернопільщини». За вагомий внесок у соціально-економічний та культурний розвиток області відзнакою першого ступеня нагороджено засновника підприємства «Мрія Агрохолдинг», Івана Гуту. Нагороду ІІІ ступеня губернатор вручив комбайнеру «Мрія Агрохолдинг», Василю Каськіву, керівнику Козівського відділення «Мрія Агрохолдинг», Богдану Соломку та водієві сільськогосподарського транспорту «Мрія Агрохолдинг» Андрію Шустаку.

Гості насолоджувалися цілим комплексом розваг: ярмарком народних промислів, майстер-класами українського ремесла, концертом та святковим салютом. Всі охочі брали участь у змаганнях та конкурсах, – дорослі у конкурсі на кращу вишиванку, а діти – у конкурсі малюнку «Моє рідне село». Присутні мали змогу спробувати свої вміння у гончарстві, писанкарстві, створенні біжутерії, різьбі по дереву, малюванні та ін. Все це, а також різноманітні українські вишиванки та інші вироби ручної роботи можна було придбати на святковому ярмарку.

Поділитися секретами своєї майстерності приїхали й відомі майстри: писанкарка Зоя Сташук, гончар Василь Бардачевський, майстриня ляльки-мотанки Олександра Нестеренко. Її найвища у світі лялька-мотанка висотою 3,3м була однією з головних прикрас свята.

Для дітей передбачили цілий комплекс веселих сюрпризів: пружні батути, надувна гірка, різноманітні ігри та конкурси. Малюки безкоштовно ласували солодкою ватою та морозивом. Вів святкову програму відомий тернопільський гуморист Гриць Драпак. Зі сцени для гостей виступали дует «Писанка», гурт «Джазова Фіра»ансамбль Вірського, Ніна Матвієнко, Злата Огнєвич та гурт «ТІК». Закінчилося святкування етнічним фаєр-шоу та яскравим салютом.

Поділитись: