День поля "Лімагрейн Україна", серпень 2012 року

Поділитись:

Звичайно, набагато легше демонструвати потенціал гібридів на багатих ґрунтах та у сприятливих для вирощування кліматичних умовах. Компанія «Лімагрейн», не шукаючи легких шляхів, цього року вирішила кинути виклик посусі й заклала демонстраційні ділянки своїх гібридів у зоні ризикованого землеробства.

Те, що землі селища Покровське найменш родючі в Кіровоградському районі, відомо не лише в самій Кіровоградській області, а й загалом по Україні. Поля, розташовані на горбах, з яких змивається грунт і видувається волога, котру тут вважають майже золотою, зазвичай не дають очікуваних врожаїв ані соняшнику, ані кукурудзи. 
Саме це і привернуло увагу аграріїв, оскільки екстремальні погодні умови, зокрема сильна посуха, поширюються Україною. І фермерам з року в рік стає дедалі складніше  протистояти їм. Тож запитань до представників«Лімагрейн» від учасників заходу накопичилось чимало: який гібрид найкраще підійде господарству, який найбільш посухостійкий, на яку глибину його сіяти, чим обробляти та багато інших. Відповіді на них спеціалісти компанії доповнювали демонстрацією конкретних гібридів і коментарями щодо їх продуктивних і якісних властивостей.

Тетяна ЯКУБОВСЬКА, директор компанії «Лімагрейн Україна» 
Ми хотіли випробувати наші гібриди в реальних екстремальних умовах вітчизняного клімату. Дуже легко демонструвати там, де все і завжди виходить добре – достатня кількість опадів, родючий грунт. 
За роки нашої роботи насіння селекції «Лімагрейн» заслужило довіру споживачів, з року в рік ми відчуваємо зростання інтересу до нашої генетики. Маючи надійних партнерів-дистриб’юторів по всій Україні, можемо запропонувати не лише гібриди, які підходять саме для цього району чи області, а й надати технологічні рекомендації з вирощування певної культури в певній зоні.  
Компанія «Лімагрейн» щороку збільшує частку на 15–30% залежно від культури. Приміром, у наступному сезоні плануємо розпочати комерційну діяльність по зерновій групі. Попри скорочення в Україні останнім часом площ під озимою пшеницею, ми не сумніваються, що ця група матиме добрі перспективи на вітчизняних полях, оскільки зернові сіяли завжди і сіятимуть надалі. Аби вони були вигідні, треба, щоб врожайність була не 3 т/га, як в Україні, а 6–7 т/га, як у Франції. І ми над цим працюємо.

Віктор КАРБІВСЬКИЙ, комерційний директор «Лімагрейн Україна»

Компанія «Лімагрейн» – провідний світовий виробник насіння.  На ринку України ми посідаємо третє місце по соняшнику і – через дефіцит насіння, який був минулого сезону, скромне 5–6-те місце по кукурудзі. 
Цього року ми спеціально організували наш День поля в таких екстремальних погодно-кліматичних умовах Кіровоградської області, аби довести, що генетика компанії «Лімагрейн» стійка до будь-яких стресових факторів. Фермер, обираючи наше насіння, завжди отримає гарантований результат. Адже перед тим, як запропонувати нашим клієнтам певний гібрид, ми його ретельно відбираємо, випробовуємо, а вже потім впевнено рекомендуємо споживачам. 
У нас є беззаперечні лідери  – ЛГ 5550, ЛГ 5580, Тунка та Голдсан – це отримання гарантованого результату за будь-яких погодних умов плюс стійкість до семи рас вовчка. Також слід відзначити стабільність перевірених роками таких гібридів, як: ЛГ 5665М, ЛГ 5635. Гордістю генетики «Лімагрейн»  є широкий ряд гібридів, які вирощуються за системою Clearfield: ЛГ 5543КЛ, ЛГ 5663КЛ, ЛГ 5451ХО КЛ, ЛГ 5668КЛ,  ЛГ 5654КЛ.
По кукурудзі – гібриди Аалвіто, ЛГ 2244, Фантастік, ЛГ 3330, ЛГ 3350, ЛГ 3395, ЛГ 3232 – вони найурожайніші в своїх групах стиглості та стійкі до багатьох стресових  факторів.
Ще компанія «Лімагрейн» представила українським виробникам новий напрям – гібриди силосної кукурудзи покращеної якості  LGNA для потреб молочного виробництва. Силос, вироблений з цих гібридів кукурудзи, має високу енергетичну цінність, зокрема,  якісну для засвоювання клітковину, їх добре споживають тварини. Тож господарствам, які шукають шляхів підвищення продуктивності за рахунок використання  високоякісної силосної кукурудзи, нам є що запропонувати.  Це – ЛГ 3285, Ааспід та Джоді.

Володимир КУЗЬМИЧ, продакт-менеджер компанії «Лімагрейн»
На сьогодні компанія «Лімагрейн» пропонує найкращу лінійку, особливо для півдня України. Саме ці регіони найбільше потерпають від вовчка. Наскільки це критично?  На сьогодні цей шкодочинний об’єкт набув такого ступеня поширення, що для багатьох він став нормою. На нього починають звертати увагу, коли вже збирають врожай і бачать, що він надто низький. Яким він має бути, якщо на полі густота соняшнику 40 тис., а вовчка – 200 тис.?! Тому селекціонери компанії отримали ген, який має стійкість до вовчка. 
Перший, хто захопив серця агрономів і тримає їх дотепер, це Мегасан. Його всі люблять, він є лідером з продажу.  Але, на жаль, вовчок його витісняє. Тож йому на заміну поспішають Тунка та ЛГ 5550 (вдосконалений Мегасан) – вони врятують підприємства, де є проблема з вовчком. 
По кукурудзі компанія «Лімагрейн» змінила продуктовий ряд, тож тепер набираємо обертів у продажу гібридів цієї культури.  ЛГ 3258 – зірка компанії, він буде цікавий тим, хто надає перевагу інтенсивній технології. Гібрид реалізує весь свій потенціал за будь-яких стресових умов, до того ж має стійкість до хвороб. ЛГ 3255 – ідеальний для тих, хто не працює за інтенсивною технологією і хоче мати стабільні врожаї. При високотехнологічному виробництві високоврожайний гібрид однозначно покаже вищий результат, ніж середньотехнологічний. 
До речі, я пропоную брати не один гібрид, не одну групу ФАО, а кілька. Тоді виробник буде застрахований від невдач. Ми можемо вплинути на технологію, врожайність, шкідників, хвороби, але ми не можемо вплинути на кліматичні умови. А розтягування групи стиглості дасть позитив, виробник отримає в середньому на круг більший врожай. 
Кожний гібрид потрібен для тих чи тих умов. Є підприємства, яким цікава переробка кукурудзи. 2010 року в Росії кукурудзи майже не було. Російська круп’яна промисловість  купляла в Україні саме ЛГ 3232. Це перший рік, коли трейдери зацікавилися конкретним гібридом. Ціна на нього була набагато вищою.  Не треба боятися нових продуктів. Адже новинки створюються на базі найкращих перевірених гібридів шляхом вдосконалення їх властивостей.

Ченк САРАСОГЛУ,  директор компанії «Лімагрейн Туреччина»
Для нас український ринок дуже важливий. За останні роки відбувся вибух продажу. Реагуючи на це, ми вирішили розширити виробництво в Туреччині.  Нині триває будівництво нового заводу, тож найближчим часом плануємо значно збільшити експорт до України. Генетика компанії «Лімагрейн» стає дедалі більш затребуваною загалом у світі й в Україні зокрема. Для цього є вагомі підстави. Як символ олімпійських ігор, котрі щойно закінчилися, має п’ять кілець – так само п’ять переваг має і насіння від «Лімагрейн». По-перше, це стійкість до вовчка останніх рас, по-друге, стійкість до пероноспорозу, по-третє, високий вміст олії, по-четверте, високий потенціал врожайності і, по-п’яте, посухостійкість. Якщо всі ці кільця зібрати, – вийде одне золоте кільце від «Лімагрейн»

Сергій СЕВОСТЬЯНОВ, головний агроном, «Агрофірма ім. Петровського» ТОВ «Тагрон»
Господарство, в якому я працюю, знаходиться в зоні дуже ризикованого землеробства. Наше найперше завдання – накопичити і зберегти вологу. Друге – вибрати  правильний гібрид, який зміг би не лише вижити в наших складних умовах, а й дати очікуваний врожай. Першого разу ми взяли 6 гібридів соняшнику компанії «Лімагрейн» і висіяли їх на площі 6 га – по гектару на кожний гібрид. Коли ж ми порівняли врожайність цих гібридів, висіяних на змитих ґрунтах та ще й у пізні строки з тими гібридами, що росли на доброму агрофоні, де ми все робили  за правилами агротехніки, то були просто шоковані від лімагрейнівським насінням. Тунка, ЛГ 5665 та Мегасан дали мінімум 21 і максимум 35 ц/га. Відтоді вони прижились на нашій землі. І це вже не 6 гектарів, а 3200.

ТОВ “ЛІМАГРЕЙН УКРАЇНА”, тел./факс: +38 (044) 484-67-76

www.limagrain.uawww.lgseeds.com.ua

Поділитись: