День поля "Сварог Вест Груп", 13 червня 2014 року

Поділитись:

 

13 червня на базі насіннєвих господарств корпорації «Сварог Вест Груп» відбувся День поля, у рамках якого пройшов науково-практичний семінар із насінництва пшениці на тему «Насінництво: світові тенденції та український досвід» та презентація унікальної технології обробки насіння солями. Організатори заходу – корпорація «Сварог Вест Груп» та її основні партнери з вирощування насіння: Saatbau, KWS, Saaten Union та Syngenta.

 

Участь у заході взяли понад 90 учасників: керівники підприємств та фахівці середніх та великих аграрних компаній України, насіннєвих компаній-партнерів, представників засобів масової інформації. Усі присутні мали змогу ознайомитися з вегетаційними процесами на дослідних ділянках випробування нових сортів пшениці, яких є 70, а також оглянути посіви різних сортів пшениці компаній співорганізаторів.

 

Під час заходу також відбулася презентація інноваційної технології обробки насіння солями на базі насіннєвого заводу «Сварог Вест Груп» (с. Лотівка, Шепетівський район, Хмельницька обл.). Вона дає змогу отримати посівний матеріал з покращеними якісними характеристиками, що сприяє збільшенню урожайності.

 

Також учасники науково-практичного семінару оглянули виробничі потужності та лабораторії насіннєвого заводу «Сварог Вест Груп». Насіннєвий завод корпорації, який є найбільшим у Західній Україні, було введено в експлуатацію у 2013 році. Продуктивність заводу – 15 тонн/год. Тут виготовляється високоякісне насіння класу «еліта», 1-3-ої репродукцій. На території заводу функціонує 6 блоків, в яких відбувається прийом, первинна й тонка очистка, протруєння, фасування та зберігання зерна. Між блоками діє добре налагоджена система транспортування. Кожен блок обладнаний власною системою аспірації, тобто в приміщення не потрапляє ні зерновий пил, ні хімічні препарати з протруйника. Якість насіння, що виробляється на заводі, відповідає усім європейським стандартам.

 

Відкриття насіннєвого заводу сприяло поліпшенню співпраці корпорації «Сварог Вест Груп» із селекційними центрами Європи, Америки та України. Зокрема, в Україні науково-дослідна робота в галузі насінництва ведеться спільно з Селекційно-генетичним інститутом м. Одеси та Київським інститутом фізіології рослин та генетики. Окрім того, насіннєвий завод регулярно бере участь в обласних і районних галузевих виставках, нарадах та семінарах. Головними партнерами з вирощування нових сортів високих репродукцій є Syngenta, Prograin, Saaten Union, KWS та Saatbau.

 

Ключову роль у контролі якості насіння на всіх етапах технологічного процесу (від моменту його надходження на завод, далі – його обробки й зберігання), відіграє виробничо-технологічна лабораторія. За період роботи заводу в лабораторії було відібрано і проаналізовано більше 5000 зразків.

 

Поділитись: