Елеватор

Золотоніська «Воля» почала впроваджувати точне землеробство

Золотоніська «Воля» почала впроваджувати точне землеробство

Сільськогосподарське господарство «Воля» із Золотоніського району Черкаської області розпочало впровадження точного землеробства.

Про це журналу The Ukrainian Farmer розповів головний агроном «Волі» Олександр Левчик.

За його словами, поки що точне землеробство господарство застосовує під час основного обробітку ґрунту та сівби. Одночасно відбувається й унесення мінеральних добрив.

«Техніка з точного землеробства хоч і дорога, але себе виправдовує», – зауважив агроном.

Наприклад, раніше на полях «Волі» часто траплялися просіви, «двоячки», що викликало конкуренцію між рослинами. Зараз під час оранки – скрізь однакова глибина, рослини висіяні рівномірно й на однаковій відстані одна від одної.

Як результат – навколо рослин створюється необхідний мікроклімат, що дозволяє їм добре розвиватися, – підкреслив агроном.

Крім цього, підприємство встановило на тракторах Case та Fendt автопілоти, які під’єднані до сівалки – для того, щоб проводити посівну без тракториста.

«Однак в освоєнні точного землеробства ми ще «молоді», тому до таких екстримів не готові. Проте, скажу, праця тракториста стала зовсім легкою. Якщо раніше з ранку до вечора він крутив кермо, руки були по лікті в мазуті, бо техніка часто ламалася, то тепер просто спостерігає за процесом у гарній сучасній кабіні», – зауважив Олександр Левчик.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!