Елеватор

Які сушарки найефективніші у боротьбі з пилом

Двозонні сушарки практично не викидають пил назовні завдяки своїй конструкції. Їх можна оснащувати камерами для збирання пилу. Також ефективним способом утримання пилу та сміття є решітний фільтр.

Про це йдеться у cтатті, опублікованій в журналі The Ukrainian Farmer.

Конструкція двозонної сушарки передбачає, що зерно проходить різні стадії сушіння. В результаті повітря з нижньої зони, де зерно сухе і виділяє максимальну кількість пилу, не потрапляє на вулицю. Воно подається у верхню зону, де пил затримується холодним і вологим зерном. Назовні виходить лише вологе повітря, практично без пилу і сміття.

Шахтні сушарки можуть оснащуватися камерами для збирання пилу в зонах, де знижується швидкість відпрацьованого повітря.

«Щоб краще використовувати цей ефект, швидкість повітряного потоку навмисно зменшують шляхом використання переходів із короба малого перерізу до короба великого перерізу», – зауважують у статті.

Також ефективним способом утримувати пил і сміття є решітний фільтр. Однак задля його ефективності, фільтр потрібно періодично очищувати. «Часто зупиняти сушарку безперервної дії невигідно з багатьох причин, тому такі фільтри слід оснащувати системами самоочищення. В результаті можна значно збільшити інтервал між зупинками сушарки», – зазначено у статті.

Нагадаємо, чому елеватори потрібно облаштовувати системами пиловидалення. Також ми писали про величину гранично допустимої концентрації для зернового пилу. Крім того, ми повідомляли про те, як досягти більшої ефективності циклона на елеваторі. Також ми писали про те, що циклофен ефективніший за циклон у боротьбі із пилом.