Елеватор
Головне:
Елеватор

В Одесі завершують будівництво нового зерноперевалочного комплексу

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

В Одеському морському порту вийшли на фінішну пряму будівництва нового причалу 1-з, що споруджується на Андросовському молу. За інформацією інженерної служби ДП «Одеська філія Адміністрації морських портів України», на об’єкті повністю завершено монтаж плит перекриття і т.зв. шапкового бруса в тилу причалу, в даний час завершується комплекс робіт з прокладання інженерних мереж, в невдовзі дні почнеться укладання рейок для пересування суднонавантажувальної машини.

«Готовність причалу на кінець листопада склала 93%. Близько 10 років значився як об’єкт незавершеного будівництва. Для відродження і подальшої реалізації даного проекту необхідно було знайти ряд комплексних неординарних рішень. Завдяки високопрофесійній команді фахівців порту і нашим бізнес-партнерам, такі рішення були знайдені і застосовані на практиці», – розповів начальник адміністрації порту Руслан Сахаутдінов.

Перед портом стоїть завдання завершити проект з будівництва причалу 1-з до кінця поточного року. Наразі в інтенсивному темпі йдуть завершальні роботи. На об’єкті одночасно працюють близько восьми підрядників. До кінця року планується закінчити монтаж інженерних комунікацій і приступити до процедури отримання дозвільних документів на експлуатацію нової гідротехнічної споруди.

Таким чином, адміністрація порту виконає всі зобов’язання за проектом перед своїми партнерами – приватними компаніями, які побудували на Андросовському молу сучасний комплекс з перевалки зерна.

Нагадаємо, що будівництво причалу 1-з є частиною великого інвестиційного проекту, який Адміністрація морських портів України реалізує спільно з компаніями «Бруклін-Київ» і «Луї Дрейфус Україна» за підтримки Європейського банку реконструкції і розвитку (сума інвестицій — більше $ 100 млн, пропускна здатність — 4 млн тонн на рік). У готовому вигляді причал матиме 254 метра в довжину, 35 метрів в ширину і глибину біля кордону 12 метрів з перспективою до 13,5 метрів. Цих параметрів досить для приймання суден дедвейтом 60 тисяч тонн і вище.

Читайте також: Порти «великої Одеси» скоротили перевалку зерна на експорт на 2 млн тонн

Джерело:
AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ