Елеватор

В KMZ розповіли, хто зможе придбати елеваторне обладнання за програмою держкомпенсації

В KMZ розповіли, хто зможе придбати елеваторне обладнання за програмою держкомпенсації

Обмеженн щодо суми відшкодування за держпрограмою з придбання елеваторного обладнання суттєво не вплине на обсяги компенсацій.

Про це повідомляється на Фейсбук-сторінці KMZ Industries.

В компанії нагадали, що 17 березня 2021 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову №205 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва». Змінами, зокрема, передбачається певне обмеження щодо суми відшкодування: так один покупець вітчизняного обладнання/техніки так само може розраховувати на компенсацію 25% його вартості – проте в розмірі, що не перевищує 60 млн гривень.

«Із нашого досвіду – а це 4 роки функціонування програми держкомпенсації, і увесь цей час обладнання KMZ Industries включено до її переліку – ще жодного разу не траплявся продаж «під компенсацію» на суму більше 240 млн грн – саме до такого обсягу інвестицій сьогодні максимально можна розраховувати на повні 25% компенсації, що становить 60 млн грн.

Значно на обсяг компенсацій, на нашу думку, така ситуація не вплине. Річна інвестиція більше 240 млн грн зазвичай передбачає одночасну покупку як досить значної кількості сільськогосподарської техніки, так і елеваторного обладнання, до того ж, у такому випадку йтиметься про великі потужності. Такі вкладення можуть дозволити собі лише великі агрохолдинги, та й навіть для них ця практика не є розповсюдженою», – вважає заступник генерального директора з розвитку KMZ Industries Борис Рибачук.

За його словами, середній бізнес, а також малі агропідприємства, які можуть отримати 40% компенсації при їхньому пороговому значенні для інвестиції у 150 млн грн, обмеження жодним чином не зачеплять.

«Вітчизняне елеваторне обладнання, крім іншого, так само буде привабливе для них і в плані можливості отримання державної компенсації», – додав Борис Рибачук.

Нагадаємо, KMZ розпочало будівництво зерносховища на Вінниччині.