Елеватор

УЗ збільшуватиме використання у вантажоперевезеннях власного вагонного парку

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

«Укрзалізниця» фіксує збільшення середньодобової частки використання власних вантажних вагонів у перевезеннях. Якщо станом на 1 листопада 2020 р. відсоток частки  використання становив 18,1 %, то вже станом на 16 листопада він сягнув 24,4%. В планах компанії довести цю частку до 35%.

За повідомленням інформаційного порталу залізничників,  «Укрзалізниця» проводить активну роботу щодо забезпечення вантажовідправників якісним рухомим складом.  Нещодавно компанія провела оперативній розбір із причетними працівниками, які допустили випадок подачі технічно несправного рухомого складу під навантаження.

Тим часом Державна регуляторна служба не погодила проєкт наказу Міністерства інфраструктури, яким пропонувалося скорочення терміну експлуатації вантажних вагонів. Це мало вивести з обігу рухомий склад, плановий термін експлуатації якого сплив.  Проти такого нововведення висловилося низка власників приватних  вагонних парків, які зазначили, що можливість експлуатації вагонів має визначатися належним технічним станом вагонів, а не датою їх виготовлення.

ДРС зауважила, що «проєкт наказу розроблений без дотримання ключових принципів державної регуляторної політики: доцільності, адекватності, ефективності, збалансованості, прозорості та врахування громадської думки».

Нагадаємо, в червні 2020 року  «Укрзалізниця» розробила державну програму оновлення парку вантажних вагонів, які, зокрема використовуються і як зерновози. Мета програми на 2021-2025 рр. — покращення технічного стану вагонів, що експлуатуються в Україні, та підтримання вітчизняних виробників рухомого складу.

Читайте також: Придатність вагонів має визначатися їх технічним станом – УЗА

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями