Елеватор
Головне:
Елеватор

У морпорту «Южний» відкрили перший пусковий комплекс зернового термінала MV Cargo

У морпорту «Южний» відкрили перший пусковий комплекс зернового термінала MV Cargo

Перший пусковий комплекс зернового термінала Cargill і MV Cargo в морському торговельному порту «Южний» (Одеська область) відкрив президент України Петро Порошенко.

«Цей термінал – не лише найбільший інвестиційний проект країни за останні два роки, це ще й зразок державно-приватного партнерства, – заявив співвласник і генеральний директор порту ТІС, співвласник споруджуваного термінала Cargill, партнер інвестиційної компанії SD Capital Андрій Ставніцер. – Держава в особі Міністерства транспорту взяла на себе зобов’язання здійснити днопоглиблення, без якого сюди не зайшло б жодне судно».

Він також зазначив, що в повному обсязі проект запрацює вже восени цього року.

Петро Порошенко особисто прийняв перший вагон із зерном.

Він також зазначив, що вважає розвиток портової інфраструктури України питанням національної безпеки.

Як повідомлялося, зерновий термінал Cargill і MV Cargo вже до кінця 2018 року може перевалити 1 млн тонн.

Довідка

Компанія Cargill (США), Адміністрація морських портів України (АМПУ) і ТОВ «М.В. Карго» в серпні 2015 року уклали тристоронній меморандум про наміри реалізувати інвестиційний проект у МТП «Южний». Його запуск попередньо був запланований на 2017 рік.

Cargill у лютому 2016 року уклав інвестугоду з «М.В. Карго», що оперує в порту «Южний», згідно з якою він вирішив інвестувати $100 млн у будівництво зернового термінала. Сторони формалізували свої наміри шляхом укладання договору про придбання компанією Cargill 51%-вої частки «М.В. Карго». За їхніми оцінками, перевалочні потужності, а також 16-метрова глибина біля причалу дадуть змогу терміналу обробляти до 10% усього українського експорту зернових.

Інтерфакс-Україна

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Журнали