Теплогенератори окуповуються за рік-півтора, - фахівець
Попри невизначеність із ситуацією з цінами на газ елеватори шукають альтернативні джерела енергії. Наразі українські виробники можуть запропонувати твердопаливні котли як для господарств із невеликими потужностями, так і для агропідприємств-гігантів.
Про це під час Всеукраїнського практичного форуму «Власний елеватор» повідомив директор ТОВ «Греко Груп» Іван Корженко.
Наразі експерти елеваторного ринку не можуть стовідсотково сказати, якою буде цінова ситуація з газом.
«За нашим прогнозом, зараз була лайтова версія», – уточнив Іван Корженко.
Фахівець додав, що висока ціна блакитнного палива – це півсправи, поки невідомо, чи буде воно в Україні взагалі.
«Не потрібно плутати Європу та Україну. Всі знали, що будують Північний потік-2. В цьому році агрохолжинги стикнулися з проблемами, спровокованими можливим запуском газогону. В них знизилася маржинальність тощо», – підкреслив Іван Корженко.
За його словами, щоб не бути заручником у газових війнах потрібно шукати альтернативу газу. Фахівець зізнався, що в нього вдома є як газове опалення, так і твердопаливний котел.
«Сума інвестицій насправді невелика. Окупність обладнання наших клієнтів становить рік-півтора», – додав Іван Корженко.
Він зауважив, що представники елеваторного бізнесу часто вважають, що твердопаливні котли можуть забезпечити сушіння зерна у невеликих господарствах. Але це зовсім не так.
Зокрема, «Греко Груп» встановило обладнання для агрокомплекса «Зелена долина» на Вінниччині, земельний банк якого становить 28 тис. га. Там встановили чотири котла на альтернативних джерелах палива. Проте Іван Корженко каже, що від газа підприємство не відмовилося.
«Адже два джерела енергії краще, ніж одно. Тому коли наші клієнти питають, що краще, газ чи теплогенератор, ми завжди кажемо, що доречно мати можливість працювати із обома видами палива, адже іноді найнадійніше обладнання ламається. Тому краще, щоб завжди був резерв», – підсумував фахівець.
Нагадаємо, вартість альтернативного палива зростає слідом за цінами на газ. Раніше ми писали, що ринок демонструє дефіцит елеваторних потужностей.
Більше інформації про Всеукраїнський практичний форум «Власний елеватор» читайте тут.