Елеватор

Ставка плати на зерновози "Укрзалізниці" зросла майже до 6 тис. грн за добу

1 листопада середні ставки плати за розподіл зерновозів «Укрзалізниці» на аукціонах “Prozorro.Продажі” виросли до 5953,25 грн/добу.

Про це на своїй Фейсбук-сторінці повідомив заступник директора Департаменту з комерційної роботи «Укрзалізниці» Валерій Ткачьов.

На його переконання, «Укрзалізниця» не зацікавлена у спекулятивному підвищенні ставки на ЗРВ до майже 6 тис. грн/добу.

«Різке зростання ставки плати на ЗРВ призведе до втрати загальних обсягів перевезення зерна залізницею. Ставка плати на ЗРВ (3-6 тис) – стимулює відтік обсягів на автотранспорт і річку», – додав Валерій Ткачьов.

Він уточнив, що «Укрзалізниця» отримує основний прибуток від перевезення вантажів (тариф перевезення), а не від використання вагонів.

«Вагонна складова в наших загальних доходах була менше 10-15%.. Зараз зросла до 30%. УЗ вигідніше перевозити більше вантажів», – підкреслив Валерій Ткачьов.

За словами фахівця, частка перевезення зерна у вагонах УЗ коливається від 7% навесні до 30% восени.

«Відповідно решта обсягу зерна перевозиться у приватних вагонах», – зазначив він, додавши, що «Укрзалізниці» від додаткового заробітку з використання вагонів дістанеться від 7% до 30%.

І хоч УЗ, за його словами, є певним ціновим маркером, проте компанія має цілу низку обмежень по роботі зі своїм парком. Зокрема, «Укрзалізниця» повинна щомісячно публікувати свої ставки й має право їх змінювати лише раз на місяць, а також надавати у користування свої вагони за однією базовою ставкою.

Раніше ми писали, що «Укрзалізниця» розподілятиме зерновози на аукціонах.