Елеватор

Приватним елеваторам пропонують дозволити приймання зерна Аграрного фонду

Сільгоспвиробники України стикаються із тим, що господарства, які уклали угоду з АТ “Аграрний фонд України” на постачання зерна, не можуть здати законтрактоване збіжжя на найближчий чи зручний для транспортування елеватор. Про це повідомив голова “Аграрного союзу України” Генадій Новіков.

Як відомо, при укладанні угод із агровиробниками цього року АТ “Аграрний фонд” досить вимогливий, пише Аgronews.ua.

“Ми обов’язково будемо вимагати страхування майбутнього врожаю. Аванс видаватимемо лише після отримання акту огляду полів від страхової компанії, як робили це в попередні роки нашої роботи. Ми співпрацюємо з провідними страховими компаніями, тому сільгоспвиробник має змогу обрати ту, з якою йому зручніше працювати. Це дуже важливий аспект нашої співпраці, адже 2020 рік мав навчити, що краще перестрахуватися і вберегтися від кризових ситуацій”, – заявив нещодавно директор комерційного департаменту АТ “Аграрний фонд” Володимир Лукієнко.

У той же час агровиробники не можуть доставити законтрактоване зерно до географічно чи інфрастуктурно найближчого елеватору та змушені витрачати чималі кошти на доставку зерна до елеваторів Аграрного фонду, зазначив Генадій Новіков.

“Аграрії звертаються, щоб перенести виконання на інший елеватор, але отримують відмову”, – підкреслив він.

Читайте також: Аграрний фонд розпочинає форвардні закупівлі зерна врожаю-2021