Агромаркет

Аграрний фонд розпочинає форвардні закупівлі зерна врожаю-2021

АТ «Аграрний фонд» розпочинає форвардні закупівлі зерна врожаю 2021 р. і планує закупити 160 тис. тонн зернових – 150 тис. тонн пшениці і 10 тис. тонн жита.

Про це повідомила прес-служба компанії.

«За попередніми оцінками, обсяг платежів агровиробникам складатиме близько 500 млн грн. Розмір авансового платежу встановлений на рівні 40-80% від загальної вартості поставки за договором, відповідно до системи оцінки клієнтів. Рівень цін осінньої кампанії форвардної програми, виходячи з яких буде здійснюватися передоплата за договорами, на пшеницю 2 класу становить 5800 грн/т, пшеницю 3 класу – 5600 грн/т, жито 2 і 3 класу – 4000 грн/т. Вимоги до обсягу мінімальної партії: пшениця – 100 тонн, жито – 50 тонн», – уточнюється в повідомленні.

Процентна ставка за користування засобами попередньої оплати становить: без урахування курсових коливань від 17% до 19%, з урахуванням курсових коливань 11%.

«Крім того, в рамках форвардної програми сільгоспвиробники зможуть укласти договори на постачання азотних добрив, вартість яких не перевищуватиме розміру авансового платежу. Таким чином азотні добрива можна не тільки придбати, а й обміняти на сільгосппродукцію за ринковими цінами», – зауважили в прес-службі.

Також повідомляється, що в рамках програми АТ «Аграрний фонд» планує співпрацювати з великими агрохолдингами, малими і середніми фермерськими агрогосподарствами, які мають успішний досвід вирощування сільгоспкультур, з позитивною кредитною історією і без податкової заборгованості. При цьому є певні вимоги до обсягу мінімальної партії: для пшениці – 100 тонн, жита – 50 тонн.