Елеватор

Перспективи розвитку BASF у 2017 році: значне зростання доходів у другому кварталі

Перспективи розвитку BASF у 2017 році: значне зростання доходів у другому кварталі

Доктор Курт Бок (Dr. Kurt Bock), голова правління BASF SE, заявив: «У другому кварталі 2017 року збереглася тенденція до збільшення попиту на нашу продукцію. Обсяг продажів нашої компанії зростає протягом п’яти кварталів поспіль. Порівняно з відповідним періодом минулого року, у цьому кварталі нам вдалося значно збільшити дохід та обсяг реалізованої продукції».

 

Обсяг реалізованої продукції концерну BASF збільшився на 12% до 16,3 млрд євро порівняно з другим кварталом 2016 року. Це головним чином пов’язано з підвищенням цін та зростанням обсягів. У зв’язку з підвищенням вартості сировини компанія збільшила ціни продажу на 7%; це було в основному обумовлено зростанням цін у хімічному сегменті. Обсяги реалізованої продукції зросли на 3%. Зміна валютних курсів мала позитивний вплив на обсяг продажів, і, подібно до «ефекту портфеля», призвела до зростання на 1%.

  

Дохід від операцій (EBIT) до вирахування спеціальних статей у другому кварталі збільшився на 32%, порівнюючи з попереднім роком до 2,3 млрд євро. Різкий зріст став, в першу чергу, результатом істотного підвищення прибутку в сегментах хімікатів, а також нафти та газу. Це підвищення, однак, було пом’якшено нижчими доходами в сегментах спеціальних продуктів, функціональних матеріалів і рішень, а також рішень для сільського господарства. Негативний вплив на прибутки, спричинений аварією в порту «Північна гавань» заводу у Людвігсхафені, що сталася у жовтні 2016 року, був скомпенсований страховою виплатою у розмірі 100 млн євро, яка переважно була витрачена на потреби сегменту хімікатів.

 

Чистий прибуток, що склав 1,5 млрд євро, перевищив показник попереднього другого кварталу на 404 млн євро. Дохідність на акцію склала 1,63 євро у другому кварталі 2017 року, порівняно з 1,19 євро в аналогічному кварталі попереднього року. Дохідність на акцію, скоригована на спеціальні статті та амортизацію нематеріальних активів, склала 1,78 євро (протягом аналогічного періоду 2016 року: 1,30 євро).

 

Рух грошових коштів у результаті операційної діяльності зріс із 2,3 млрд євро у другому кварталі 2016 року до 3,0 млрд євро у другому кварталі 2017 року. Вільний грошовий потік склав 2,1 млрд  євро, порівнюючи з 1,3 млрд євро в аналогічному кварталі попереднього року. Таке зростання стало, головним чином, результатом підвищення чистого прибутку.

 

Прогноз до кінця 2017 року:

 

Зважаючи на позитивний макроекономічний розвиток у першій половині року, концерн BASF тепер має дещо більш позитивне загальне уявлення про основні фактори на 2017 рік. Очікування компанії щодо глобального економічного середовища в 2017 році виглядають так (попередній прогноз у дужках):

 

  • Зростання валового внутрішнього продукту: 2,5% (2,3%)
  • Зростання промислового виробництва: 2,5% (2,3%)
  • Зростання хімічного виробництва: 3,4% (без змін)
  • Середній курс євро до долара — 1,10 долара за євро (1,05 долара за євро) 
  • Середньорічна ціна на нафту марки Brent — 50 доларів за барель (55 доларів за барель)

 

Бок заявив: «Ми все ще очікуємо значного зростання обсягу продажів на кінець року — принаймні на 6%. Враховуючи значне збільшення прибутків протягом першого півріччя, зараз ми очікуємо значного зростання EBIT до вирахування спеціальних статей щонайменше на 11% у 2017 році».

 

«У другій половині 2017 року ми очікуємо невелике зростання EBIT до вирахування спеціальних статей, порівнюючи з аналогічним періодом 2016 року. Цей прогноз заснований на ймовірній втраті динаміки стрімкого росту, що продемонстрував сегмент хімікатів в першій половині 2017 року, а також ціні на нафту, нижчій за початкову очікувану, та слабкішому долару США. Ці фактори негативно впливають на прибуток BASF», — зауважив Бок.

 

Розвиток сегментів

 

Обсяг реалізованої продукції в сегменті хімікатів збільшився на 25%, порівнюючи з другим кварталом 2016 року до 4,0 млрд євро. Це було переважно зумовлено значним підвищенням цін, особливо в підрозділі мономерів. Зміна валютних курсів позитивно вплинула на реалізацію продукції, тоді як обсяги дещо зменшились. EBIT до вирахування спеціальних статей збільшився на 662 млн євро порівняно з другим кварталом 2016 року і склав 1,1 млрд євро, в першу чергу, за рахунок збільшення маржі у підрозділах мономерів та нафтохімії. Постійні витрати трохи зменшились. Обсяг реалізованої продукції збільшився на 30% в першому півріччі до 8,2 млрд євро. EBIT до вирахування спеціальних статей зріс на 1,2 млрд євро й склав 2,1 млрд євро, головним чином, за рахунок збільшення маржі та обсягів.

 

У сегменті спеціальних продуктів обсяг продажів склав 4,1 млрд євро, перевищивши рівень попереднього другого кварталу на 4% через зростання цін, а також зростання обсягів у всіх підрозділах. Зміна валютних курсів позитивно вплинула на продажі; «ефекти портфеля» сповільнюють ріст обсягів продажів. Триваючий тиск на маржу, в основному із-за підвищення цін на сировину та складні ринкові умови в окремих галузях бізнесу, призвели до зменшення EBIT до вирахування спеціальних статей на 107 млн євро до 405 млн євро. У першому півріччі обсяг продажів склав 8,4 млрд євро, що на 6% вище, ніж у попередньому році.

 

EBIT до вирахування спеціальних статей зменшився на 147 млн євро до 920 млн євро.

 

Обсяг реалізації продукції у другому кварталі в сегменті функціональних матеріалів та рішень зріс на 12% до 5,3 млрд євро. Таке зростання пояснюється, головним чином, збільшенням обсягів продажів, придбанням компанії «Чеметалл» (Chemetall) компанією «Албемарл» (Albemarle) у грудні 2016 року та підвищенням цін. Зміни валютних курсів додатково сприяли зростанню обсягів продажів. Концерн BASF зміг збільшити обсяги реалізації продукції у автомобільній промисловості. EBIT до вирахування спеціальних статей скоротився на 113 млн євро до 422 млн євро. Збільшення прибутку в підрозділі каталізаторів та вклад компанії «Чеметалл» лише частково компенсувати загальне зниження маржі та підвищення постійних витрат. Обсяг продажів у першому півріччі збільшився на 15% до 10,5 млрд євро. Порівнюючи з аналогічним періодом минулого року EBIT до вирахування спеціальних статей скоротився на 38 млн євро і склав 953 млн євро.

 

У сегменті сільськогосподарських рішень обсяг продажів збільшився на 5% до 1,5 млрд євро порівняно з попереднім другим кварталом. Це було, головним чином, обумовлено збільшенням обсягів, зокрема в Північній Америці та Східній Європі, на додаток до позитивного впливу зміни курсів валют. Ціни були дещо нижчими порівняно з другим кварталом 2016 року. Порівнюючи з аналогічною чвертю 2016 року EBIT до вирахування спеціальних статей скоротився на 48 млн євро до 272 млн євро. Це було, головним чином, результатом зниження середньої маржі, що було спричинено різнорідним асортиментом товару. У першому півріччі обсяг продажів зріс на 4%, порівнюючи з попереднім роком до 3,4 млрд євро. EBIT до вирахування спеціальних статей зменшився на 106 млн євро до 805 млн євро.

 

Порівняно з другим кварталом 2016 року у нафтогазовому сегменті спостерігалось значне зростання обсягів продажів — на 32% до 814 млн євро, що було зумовлено збільшенням обсягів та зростанням цін. Збільшення обсягів було пов’язано, в основному, із збільшенням обсягів реалізації газу, на додаток до чергового підйому платформи в прибережних зонах в Лівії у червні. Обсяги виробництва відповідали попереднім рівням другого кварталу. EBIT до вирахування спеціальних статей підвищився на 89 млн євро до 183 млн євро. Це було в основному пов’язано з підвищенням цін та обсягів продажів. Чистий прибуток значно зріс. У першому півріччі обсяг продажів у цьому сегменті зріс на 34%, порівнюючи з попереднім роком до 1,6 млрд євро.

 

EBIT до вирахування спеціальних статей зріс на 193 млн євро до 353 млн євро.

 

Обсяги продажів в сегменті «Інше» склали 476 мільйонів євро, що на 2% нижче рівня попереднього другого кварталу і зумовлено зниженням обсягів продажів сировини. EBIT до вирахування спеціальних статей збільшився на 61 млн євро до мінус 151 млн євро, в першу чергу, завдяки впливу оцінки довгострокової програми стимулювання. У першому півріччі обсяг продажів в сегменті «Інше» склав 1,1 млрд євро, що на 13% вище, ніж за аналогічний період минулого року. EBIT до вирахування спеціальних статей збільшився на 30 млн євро до мінус 401 млн євро.

 

agro.basf.ua

 

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!