Елеватор

Переробка не перевищуватиме 5-10% бізнесу з прив’язкою до зберігання, - думка

Переробка не перевищуватиме 5-10% бізнесу з прив’язкою до зберігання, - думка

Переробка – складний, затратний та ризикований проєкт.

Про це у статті в журналі «The Ukrainian Farmer» розповів заступник генерального директора ТОВ «СОЛАГРО» Сергій Щербань.

За його словами, первинні інвестиції в переробку розпочинаються із 100 млн євро. Для порівняння: первинні інвестиції в будівництво елеватора становлять 5-7 млн доларів. Період реалізації проєкта з переробки – 1,5 – 2 роки. Натомість чергу елеватора можна звести за 3-5 місяців й запустити її, що вже призводить до більш швидкої окупності.

«Середні й великі підприємства звісно будуть розвивати переробку. Проте напрямок рухатиметься дослідним шляхом. Наприклад, на стадії проєктування закладатимуться обсяги переробки кукурудзи на рівні 200-250 тис. тонн на рік, а будуватися й запускатися це виробництво буде чергами по 50-60 тис. тонн, щоб мати можливість промоніторити новий ринок. Тільки після цього буде прийматися рішення щодо будівництва другої-третьої черг. Загалом переробка не перевищуватиме 5-10% бізнесу з прив’язкою до зберігання», – зауважив Сергій Щербань.

Нагадаємо, внаслідок повномасштабної війни близько 30% потужностей зберігання не можуть експлуатуватися. Також ми писали, що день роботи 50-тисячного елеватора обходиться щонайменше у 150 тис. грн/день.