Елеватор

Осетровий рибовідтворювальний завод на Херсонщині готується до інкубації риби

Осетровий рибовідтворювальний завод на Херсонщині готується до інкубації риби

Виробничо-експериментальний Дніпровський осетровий рибовідтворювальний завод (Херсонська область) розпочав підготовку до інкубаційної кампанії стерляді, коропа, білого товстолобика та білого амура.

Про це повідомили у Держрибагентстві.
 
«Ми почали спуск та облов ставків, у яких зимувала риба, – зазначив директор заводу Віталій Плугатарьов. – Також стартував процес бонітування старших ремонтних груп та маточного стада. Йде мова про відбір зрілих самиць та самців для проведення інкубації, тобто відбору ікри».

Після інвентаризація ремонтно-маточного поголів’я риби відразу стави відразу зариблюватимуть плідниками для нересту. «Плануємо це зробити до кінця квітня», – додав керівник.
 
На заводі наголосили, що буде відібрано близько 600 самок та 1 тис. самців вагою 1,5-2 кг. Для отримання ікри плідників розмістять у шести басейнах. За умовними підрахунками, планується відібрати близько 50 кг ікри.
 
У 2018 році заплановано випустити в природні водойми України 1,2 млн  молоді осетрових видів риб та 1 млн молоді частикових видів риб.
 
Довідка

Бонітування риб – заходи щодо сортування і визначення якісного стану риб за сукупністю морфологічних, фізіологічно-біохімічних та рибоводних показників. Під час цього визначають її ріст, масу, загальноприйняті індекси.

У плідників встановлюють ступінь статевого дозрівання, проводиться вибракування травмованої риби, а також особин, які відстали у рості.

Далі розпочинається процес інкубації. У риби відбирають ікру, яку розміщують в інкубатори для вилуплення та розвитку малька. Ним восени і будуть зариблюватись водойми України.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!