Елеватор

Підготовлено першу редакцію ДБН на сталеві силоси для зерна

Український інститут сталевих конструкцій імені В.М. Шимановського розробив першу редакцію ДБН “Конструкції силосів сталевих з гофрованою стінкою для зерна. Основні положення”.

Як повідомив на своїй сторінці у Facebook Український центр сталевого будівництва, в новому ДБН вирішено наступні завдання, які дозволять учасникам галузі працювати за єдиними правилами:

  • силоси належать до споруд і проектуються відповідно до встановленого будівельними нормами рівня надійності;
  • силоси слід проектувати за методиками Єврокоду. Для цього встановлено перелік ДСТУ-Н Б EN (Єврокодів) для визначення навантажень, виконання розрахунку елементів сталевих конструкцій і з’єднань та розрахунку фундаментів сталевих гофрованих силосів;
  • встановлено вимоги до обмежень другої групи граничних станів (деформативності) та обмеження допусків при монтажі конструкцій;
  • розроблено типову форму завдання на проектування силосів сталевих з гофрованою стінкою, в якій наводяться необхідні  проектувальнику дані для забезпечення міцності та стійкості силосів.

Наразі приймаються коментарі та пропозиції до першої редакції ДБН “Конструкції силосів сталевих з гофрованою стінкою для зерна. Основні положення”, на основі яких до проєкту норм будуть внесені відповідні уточнення.