Елеватор

«Ніка-Тера» відкриває комплекс з перевалювання рослинних олій

«Ніка-Тера» відкриває комплекс з перевалювання рослинних олій

Морський термінал «Ніка-Тера» (Миколаїв), що входить до Group DF, починає перевалювання нового для порту виду вантажів – рослинних олій, повідомила прес-служба Group DF.

«Ми вводимо в експлуатацію новий вантажний район (№ 4), спеціалізацією якого буде виключно перевалювання наливних вантажів, – зазначила голова «Ніка-Тера» Наталія Дворник. – Вже у вересні плануємо приймати перші партії соняшникової олії, далі – розвивати перевалювання олій з інших культур, таких, як ріпак і соя».

Сума інвестицій у комплекс не розголошується.

За словами Наталії Дворник, наразі цей комплекс є одним із найсучасніших і технологічних в Україні. Пропускна здатність перевантажувального комплексу оцінюється в 500 тис. тонн наливних вантажів на рік, але в планах – подальше збільшення його потужностей.

Олієперевалювальний комплекс об’єднує три технологічні парки, що складаються з 18 резервуарів з обсягом одноразового роздільного або загального зберігання 33 тис. тонн. Для перевалювальних робіт з автомобільного та залізничного транспорту зведені естакади, розраховані на одночасне розвантаження п’яти залізничних і чотирьох автомобільних цистерн. Комплекс оснащений чотирма автономними насосними станціями, що забезпечують оперативність зливу цистерн – до 20 хв./цистерна.

Як зазначає начальник порту Алім Агакішіев, перевалювання рослинних олій є перспективним напрямком портового бізнесу.

«Українські аграрії продовжують нарощувати обсяги експорту олії. Відповідно прогнозується зростання ринку перевалювання цього продукту. Крім того, аграрії та трейдери, які вже є нашими ключовими клієнтами у перевалюванні зернових, також працюють в сегменті рослинних олій», – додав він.

Довідка

У порту «Ніка-Тера», окрім комплексу з перевалювання олії, функціонують ще три спеціалізованих вантажних райони: зерновий комплекс, комплекс із перевалювання добрив і комплекс з перевалювання сипучих вантажів відкритого зберігання.

Інтерфакс-Україна

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!