Елеватор

NIBULON MAX перевантажив 5 млн тонн агропродукції

За 2 роки 140-метровий самохідний плавучий кран NIBULON MAX перевантажив 5 млн тонн продукції на більше 160 суден закордонного плавання.

Про це повідомляє пресслужба «НІБУЛОНу».

Від усіх відвантажень 41% становить пшениця, 38% – кукурудза, 16% – ячмінь, 5% – ріпак. Сільськогосподарська продукція відправилася до портів призначення у більш ніж 30 країн світу, серед яких: Бангладеш, Бельгія, Єгипет, Ізраїль, Індонезія, Іспанія, Йорданія, Китай, Мексика, Нідерланди, Німеччина, Об’єднані Арабські Емірати, Південна Корея, Саудівська Аравія, Таїланд, Туніс, Туреччина, Філіппіни, Франція та інші.

Окрім того, завдяки NIBULON MAX в серпні 2021 року компанія встановила новий рекорд з експортних відвантажень у розрізі місяців – 700,9 тис. тонн сільгосппродукції. Найкращий квартальний показник із відвантаження продукції також зафіксовано у перші три місяці 2021/22 маркетингового року – 1,83 млн тонн, із яких 62% від виконано саме завдяки рейдовій перевалці.

NIBULON MAX завантажує судна типу Panamax усього за 3 дні. Самохідний плавучий кран обладнаний двома повноповоротними вантажними кранами типу CBG360 від німецької фірми Liebherr-MCCTEC Rostock GmbH з максимальною вантажопідйомністю 45 тонн та максимальним вильотом стріли – 36 м. Добова продуктивність навантаження становить 18 000 тонн.

Також NIBULON MAX має два вантажних трюми з люковими закриттями вантажомісткістю 13 400 куб. м. що особливо вирізняє його від інших суден підвищеною автономністю, оскільки навіть за відсутності несамохідного флоту він здатен безперервно працювати, проводячи вантажно-розвантажувальні роботи із власних трюмів. Також він може бути накопичувачем у період відсутності суден закордонного плавання, вивільняючи флот для транспортування вантажів.

За підрахунками фахівців, найближчого року завдяки флагману флоту відвантаження плавкранами може зрости іще на 26 %, що значно наблизить компанію до максимального використання власних можливостей на рейді, які наразі сягають 6 млн тонн.

Нагадаємо, НІБУЛОН відправив об’єднаний караван Південним Бугом. Також ми писали, що НІБУЛОН залучив 25 млн євро від ЄБРР.