Елеватор

«НІБУЛОН» готовий брати активну участь у розмінуванні водних шляхів України

«НІБУЛОН», який після отримання статусу оператора з розмінування та першого сертифікату на нетехнічне обстеження в квітні поточного року, повернув в економіку майже 4 тис. га орних земель.

Про це повідомляє пресслужба компанії.

Михайло Різак, директор із взаємодії з органами влади та питань сталого розвитку «НІБУЛОНу», під час участі у Demine Ukraine Forum наголосив, що наступним етапом має стати розмінування водних шляхів, що позитивно вплине на економіку транспортування зернових та олійних культур під час експортних операцій.

«Раніше лідером перевезення зернових був Миколаївський портовий вузол. Він забезпечував понад 30% експорту. Наразі водні шляхи до нього заміновано.

У той же час більш ніж 50% водних акваторій України сьогодні вже деокуповано й доступні для розмінування», – зауважив він.

За словами Михайла Різака, «НІБУЛОН» здатний дуже швидко налагодити виробництво суден-платформ для саперів підводного розмінування, які були розроблені нашими конструкторами. Справа тільки в запиті від держави.

«Ми готові забезпечити Державну службу з надзвичайних ситуацій та Державну спеціальну службу транспорту необхідними засобами, які дозволять зробити наші річки та порти безпечними. Такі платформи також можуть бути експортовані навіть у поточних умовах», – підкреслив Михайло Різак.

Нагадаємо, сапери «НІБУЛОНу» будуть використовувати машину для розмінування GCS-200.