Елеватор
Головне:
Елеватор

На «Вапнярці» економлять пальне завдяки сушаркам LAW

Сушільні блоки LAW довели свою енергоефективність та продуктивність.

Про це йдеться в статті The Ukrainian Farmer.

Елеватор «Вапнярка», який належить до агрохолдингу «Епіцентр Агро», обладнаний двома сушильними блоками французького виробника LAW, що складаються з трьох шахт кожен.

Кожна шахта має продуктивність 60 т/ год за зняття вологи від 20 до 14%.

За словами в. о. директора елеватора «Вапнярка» Дмитра Гуменного,  перший сезон експлуатації довів високу енергоефективність блоків. Витрати газу становили 6,4 м³ на зняття 6% вологості з тонни кукурудзи. Тобто на тонно-відсоток витрачається 1,07 м³ газу.

На елеваторі турбуються про захист навколишнього середовища. Сушарки оснащено системою рекуперації тепла, а також ротаційними фільтрами для очищення повітря від забруднень. Крім того, під час вивантаження зерна закриваються повітряні канали, щоб не допустити викиду пилу назовні. Дмитро Гуменний зізнається, що сушарки є високотехнологічними й здатні працювати з максимальною продуктивністю, не зупиняючись, протягом тривалого часу. Очищення й обслуговування виконують раз на тиждень, і це без проблем встигають зробити за одну зміну. Залежно від обсягів і вологості зерна можна залучити кожну шахту сушильного блока окремо, а також дві або три шахти разом, як одну сушарку. Тобто за малих обсягів продукції можна використовувати тільки одну шахту й таким чином економити пальне і ресурс обладнання. 

Нагадаємо, стрічкові транспортери економніші за ланцюгові. Раніше ми писали, що «Епіцентр Агро» отримало дозвіл на добудову Вінницького елеватора.

Журнали