Елеватор

На «Українській біржі» пройшли перші торги ф'ючерсами на пшеницю

На «Українській біржі» пройшли перші торги ф'ючерсами на пшеницю

Фондовий майданчик «Українська біржа» (УБ) у співпраці з Державним агентством резерву України запустила торги ф’ючерсними контрактами на пшеницю.

«24 липня завершилися пілотні торги ф’ючерсним контрактом на пшеницю. 1 серпня було виконано угоду з постачання зерна за контрактом», – повідомив глава правління УБ Олег Ткаченко.

Він уточнив, що на відміну від розрахункових ф’ючерсів, виконання поставних здійснюється за кілька днів після завершення їх обігу.

«Після закриття торгової сесії ми сформували пари на поставку і розіслали відповідні угоди, які вже підписували між собою не брокери, а їх клієнти. В угоді визначено термін, протягом якого покупцеві необхідно зарезервувати кошти, а продавцеві переписати зерно на покупця, – пояснив глава правління. – Як тільки ми отримуємо підтвердження від елеватора про зміну власника зерна, ми переказуємо продавцеві гроші».

Поставка пшениці відбулася на держпідприємстві «Хлібна база № 76» Держрезерву в Миколаївській області

За словами Олега Ткаченка, в подальшому УБ націлена розробити ф’ючерсні контракти, що передбачають можливість поставки зерна не на одному елеваторі, як зафіксовано у виконаному контракті, а на кількох. «Сподіваюся, що цієї осені буде виконаний перший такий контракт», – сказав він.

Типовий договір поставки для біржі був розроблений за участю експертів USAID «Трансформація фінансового сектора».

У рамках реалізації проекту «Українська біржа» підписала меморандум про взаємодію з Держрезервом. Його елеватори використовуються для зберігання зерна, яке є предметом договорів поставки, укладених на виконання ф’ючерсних контрактів.

За словами керівника Держрезерву Вадима Мосійчука, участь у проекті дозволить державним елеваторам збільшити завантаження потужностей. На першому етапі роботи проекту будуть задіяні елеватори відомства у Миколаївській, Дніпропетровській та Кіровоградській областях.

Після того, як будуть відпрацьовані всі технологічні процеси торгівлі поставними ф’ючерсними контрактами на пшеницю, «Українська біржа» готова запустити торгівлю контрактами на кукурудзу.

Ф’ючерсні контракти на пшеницю користуються попитом в світі в аграрних виробників, які з їх допомогою страхуються від коливань цін або негативних трендів на ринку аграрної продукції. Трейдери ж заробляють на коливаннях цін у коротко- і довгостроковій перспективі.

За словами голови Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Тимура Хромаєва, торгівля ф’ючерсними контрактами на пшеницю створює вигоди для всіх його учасників: виробників продукції, трейдерів, фінансових посередників, головна серед яких – можливість хеджування ризиків.

Інтерфакс-Україна

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!