Елеватор

На Тернопільському ветсанзаводі у 2018 році збудують споруди для утилізації відходів тваринного походження

На Тернопільському ветсанзаводі у 2018 році збудують споруди для утилізації відходів тваринного походження

Програму утилізації відходів тваринного походження на території Тернопільської філії ДП «Укрветсанзавод» на 2018 рік ухвалила Тернопільська обласна рада.

Про це повідомили у Держпродспоживслужбі.

Програма передбачає розв’язання проблеми утилізації (захоронення) відходів тваринного походження, накопичених на території ветсанзаводу у селі Острів Тернопільського району, попередження потрапляння шкідливих продуктів тваринництва у ґрунт та воду.

Кількість побічних продуктів тваринного походження в області складає близько 5 тис. тонн на рік. Станом на кінець 2017 року на території працювали 64 м’ясопереробних підприємства, 154 свиногосподарства (156 тис. свиней), 46 ферм великої рогатої худоби (29 тис. голів худоби), 16 птахогосподарств.

Однак за останні роки на території Тернопільської філії ДП «Укрветсанзавод» внаслідок безгосподарної виробничої діяльності на відкритому майданчику накопичилося близько 5 тис. тонн відходів тваринного походження, що створює загрозливу ситуацію.

Закриття чи призупинення діяльності заводу може призвести до забруднення навколишнього середовища шкідливими продуктами тваринного походження, які не буде де утилізувати.

Вартість будівництва споруд для утилізації відходів тваринного походження на території ветсанзаводу становить 3,24 млн грн. Будівництво планується здійснити в один етап у 2018 році. Кошти для реалізації програми мають бути виділені з Тернопільського обласного, Тернопільського районного та Острівського сільського бюджетів.

За словами начальника ГУ Держпродспоживслужби в Тернопільській області Василя Хомінця, програма дозволить повноцінно відновити роботу Тернопільської філії ветсанзаводу з переробки та утилізації відходів тваринного походження.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!