Елеватор

На Буковині відкрилася сироварня за допомоги уряду Австрії

На Буковині відкрилася сироварня за допомоги уряду Австрії

У селі Михайлівка Глибоцького району Чернівецької області відкрився сільськогосподарський обслуговуючий кооператив (СОК) «Добрі ґазди», який спеціалізується на виробництві сиру.

Про це повідомили в Чернівецькій облдержадміністрації.

За кошти уряду Австрії та Глибоцької ОТГ було закуплено обладнання для створення міні-лінії з переробки молока на м’які та тверді сири, сметану, масло загальною вартістю 759,2 тис. грн, підкреслила Надзвичайний і Повноважний посол Австрії в Україні Герміне Поппеллер. Зокрема, грантових коштів було витрачено 607,4 тис. грн, ще по по 75,9 тис. грн виділили члени СОКу та місцевий бюджет.

У сироварні, яка з’явилася на місці старої лазні, нині виробляють п’ять сортів твердих і м’яких сирів за італійськими, голландськими та австрійськими технологіями, пише інформагентство «АСС».

«Змінюємо технологію італійських сирів – експериментуємо з різними травами, – розповів головний технолог сироварні Віктор Бабин. – Також робимо сири за австрійською технологією, їм потрібно більший час дозрівання – три місяці». Серед експериментів – сир, засолений у домашньому червоному вині з домашнього винограду.

Кооператив «Добрі ґазди» об’єднує понад 30 родин, які здають сюди молоко.

У Михайлівській сироварні надалі планують постачати молоко до місцевих навчальних закладів. Також у планах – створення сиру за давніми буковинськими рецептами, часів Австро-Угорщини.

Довідка

Проект створення СОК «Добрі газди» реалізовано в рамках компоненту Проекту «Підтримка малих економічних ініціатив у сільській місцевості» за сприяння уряду Австрії.

Спільний проект Австрійської агенції розвитку та Програма розвитку ООН «Сталий розвиток сільських територій в Чернівецькій та Одеській областях» спрямований на поліпшення рівня добробуту та життя найбільш уразливих груп населення у Чернівецькій та Одеській областях і охоплює понад 150 тис. осіб.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!