Елеватор

Морем у 2022 році експортовано 54% вантажів

Морем у 2022 році експортовано 54% вантажів

За підсумками 2022 року у надзвичайно важких військових умовах портами України перевантажено понад 59 мільйонів тонн вантажів: 47,8 мільйонів тонн експортних та 6,2 мільйонів тонн імпортних.

Про це повідомляє пресслужба Адміністрації морських портів України.

Серед лідерів за номенклатурою вантажів:

* Зернові – 28,8 мільйонів тонн;

* Наливні – 4,8 мільйонів тонн.

Морський транспорт торік забезпечив 54% експорту.

Досягненням 2022 року стало підписання та пролонгація до 18 березня 2023 року «зернової Ініціативи», яка дозволила розблокувати порти Великої Одеси. 1 серпня 2022 року перше судно з українським продовольством вийшло з Одеського порту, яке прямувало до Лівану. Завдяки нелюдським зусиллям аграріїв, перевізників та портовиків, всупереч обстрілам транспортної та критичної інфраструктури, всупереч перепонам, які створювали представники країни-агресора – за підсумками 2022 року 614 суден експортували понад 16 мільйонів тонн агропродукції до 40 країн світу.

«Звісно, цей показник міг би бути значно вищим, як би не протиправні дії росії, яка всіма силами блокує ефективну роботу «зернового коридору». Через затримку російською стороною суден у Босфорі, щомісяця Україна втрачає можливість експортувати понад 3 мільйона тонн зернової продукції, яку вкрай потребують нужденні країни Африки та Азії» – підкреслив в.о. голови «АМПУ» Олексій Востріков.

Нагадаємо, добова кількість виходів суден «зерновим» коридором впала до антирекордного показника. Також ми писали, що у Мінагро назвали вартість доби простою у «зерновому коридорі».