Елеватор

Кредитори ХТЗ погодилися на досудову санацію підприємства

Кредитори ХТЗ погодилися на досудову санацію підприємства

Загальні збори кредиторів ПАТ «Харківський тракторний завод» (ХТЗ) дали згоду на проведення досудової санації підприємства.

За таке рішення проголосувало 53,73% кредиторів, які мають право голосу, проти ‒ 36,52%, решта в голосуванні не брали участь.

За словами голови ради всеукраїнської саморегульованої організації арбітражних керуючих «Асоціація антикризового менеджменту» В’ячеслава Лецкана, введення досудової санації дозволить відновити платоспроможність підприємства.

«На всі кредиторські вимоги буде введено мораторій. Кредитори не зможуть протягом року стягувати свою заборгованість, а підприємство отримає можливість вести оперативно-господарську діяльність і за її результатами зможе розрахуватися з боргами», ‒ пояснив він.

На думку В’ячеслава Лецкана, введення досудової санації дозволить розблокувати рахунки підприємства. Він також зазначив, що досудова санація дозволить ХТЗ брати участь у державних тендерах і виконувати держзамовлення.

«Підприємство пов’язано із замовленнями, державними в тому числі. Якщо воно потрапить у процедуру банкрутства, жодна державна структура не укладе з ним договір на розміщення замовлення»,  ‒ наголосив він.

Як повідомив В’ячеслав Лецкан, кредитори ХТЗ поділяються на три категорії: відстрочені кредитори, термін виплат за вимогами яких ще не настав (загальна сума вимог ‒ 584,25 млн грн.), забезпечені кредитори, вимоги яких забезпечені заставою майна підприємства (46,387 млн грн.) та інші кредитори (понад 1,1 млрд грн. Зокрема, сюди відноситься заборгованість перед держбюджетом за іноземними кредитами, залученими під державні гарантії на суму 400,982 млн грн.).

Незважаючи на заяву Спеціалізованої державної податкової інспекції по обслуговуванню великих платників в місті Харкові про відмову від участі в зборах кредиторів, озвучену раніше, її представники були присутні. Вони відмовилися від коментарів щодо доцільності введення досудової санації, зазначивши, що висловили свою позицію при голосуванні.

Довідка

Досудова санація ‒ це система заходів щодо відновлення платоспроможності боржника з метою запобігання банкрутству шляхом ряду узгоджених з кредиторами заходів щодо фінансової стабілізації за короткий термін на підставі прийнятних для сторін умов.

Інтерфакс-Україна

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!