Елеватор

Фахівець розповів про вартість будівництва міні-елеватора й можливостях мінімізувати витрати

Трендом нинішнього сезону є сушіння зерна за допомогою альтернативних джерел палива.

Про це під час Всеукраїнського практичного форуму «Власний елеватор» повідомив член правління Асоціації елеваторів України, експерт елеваторного ринку Ярослав Штика.

«Не в усіх регіонах при встановленні зерносушильного комплексу газова система може надати необхідну кількість блакитного палива. А навіть коли є достатній тиск для прокачки потрібного обсягу газу, на розробку й отримання документації йде від 6 до 8 місяців. Тому починаючому фермеру швидше уйти в «альтернативу»», – констатував фахівець.

За його словами, попри велику кількість елеваторів, які працюють на альтернативному паливі, небагато з них  працюють за принципом повного циклу, коли забезпечена автоматизована цілодобова подача палива й теплогенератор обслуговували дві людини на зміну. Він додав, що наразі на більшості елеваторів такого немає

«Тому при будівництві таких елеваторів потрібно приділяти увагу автоматизації, щоб у період сушіння їх могли обслуговувати дві людини», – підкреслив Ярослав Штика.

Фахівець уточнив, що вартість будівництва нового автоматизованого міні-елеватора потужністю у 2 тис. тонн зберігання обійдеться у 280-320 доларів за тонну. А вартість будівництва більш потужного елеватора у 4 тис. тонн обійдеться у 200-240 доларів за тонну.

За його словами, у разі зберігання зерна в рукавах й використання вже існуючих ангарів вартість будівництва можна зменшити до 50%.

Раніше експерт зауважив, що ринок демонструє дефіцит елеваторних потужностей.

Більше інформації про Всеукраїнський практичний форум «Власний елеватор» читайте тут.