Елеватор
Головне:
Елеватор

«ЕСКА Капітал» збільшила фінансування лізингових програм по сільгосптехніці майже втричі

«ЕСКА Капітал» збільшила фінансування лізингових програм по сільгосптехніці майже втричі

Лізингова компанія «ЕСКА Капітал» (Київ) у січні-липні 2016 року наростила фінансування лізингових програм по агротехніці майже втричі ‒ до 96 млн грн.

Згідно з інформацією, наданою агентству «Інтерфакс-Україна», в 2016 році компанія надала в лізинг 33 комбайна, 14 тракторів, два обприскувача і два навісних комплекси.

Виконавчий директор «ЕСКА Капіталу» Сергій Васьков додав, що після вступу в силу податкових змін у частині електронного адміністрування ПДВ лізингові компанії позбулися можливості відшкодовувати ПДВ від позичальників в разі дефолту по платежах і відбору техніки.

За його словами, раніше лізингова компанія передавала фермеру техніку і виписувала накладну з ПДВ на повну її вартість. Позичальник ставив собі цей ПДВ до податкового кредиту. Якщо позичальник допускав дефолт, лізингова компанія зверталася до нотаріуса за виконавчим написом, держвиконавець повертав техніку лізинговій компанії, а на підставі акту повернення лізингова компанія мала можливість зарахувати собі ПДВ.

«Держвиконавець робив приписку про наявність певної заборгованості по тілу кредиту та по ПДВ. Використовуючи цей документ, лізингова компанія подавала скаргу в ДФС і отримувала свій податковий кредит», ‒ уточнив Сергій Васьков.

Наразі отримати відшкодування ПДВ неможливо, якщо фермер не зареєстрував податкову накладну в електронному вигляді.

Результатом податкових змін стало збільшення авансового платежу всіма лізинговими компаніями за їх програмами.

«Якщо раніше авансовий платіж по тракторах у нас міг бути 10%, а по комбайнах ‒ 30%, то зараз у нас по комбайнах ‒ 35-40%, по тракторах ‒ від 20%», ‒ розповів виконавчий директор «ЕСКА Капітал».

Він також додав, що «ЕСКА Капітал» займається фінансуванням лише дрібних і середніх агрокомпаній, оскільки вони є більш надійними платниками.

Наразі «ЕСКА Капітал» готується провести тестове розміщення облігацій на 30-40 млн грн.

«Хочемо залучити додаткове фінансування, підтримати український фондовий ринок. Є попит на ці облігації, ніхто з початку року не проводив ринкове розміщення, але регулятор ринку робить багато кроків для поліпшення законодавства. Ми плануємо зробити тестове розміщення, щоб зрозуміти попит. А потім робитимемо розміщення на 100-150 млн грн.», ‒ уточнив Сергій Васьков.

Довідка

«ЕСКА Капітал» ‒ лізингова компанія, яка надає послуги з придбання автотранспорту, сільськогосподарської техніки (нової і вживаної), спецтехніки та нерухомості в лізинг.

Інтерфакс-Україна

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Журнали