Елеватор

Елеватори «Агрейн» прийняли майже 70% від запланованого обсягу зерна

Елеватори «Агрейн» прийняли майже 70% від запланованого обсягу зерна

Елеватори групи компаній «Агрейн» станом на 28 листопада прийняли 70% від запланованого обсягу зерна.

Про це повідомляє пресслужба групи компаній.

Цього року заготівельну кампанію ускладнює погода, адже через суттєві опади аграрії почали збір соняшнику та кукурудзи значно пізніше запланованого. Дощі вплинули і на якість зерна.

«Якість насіння соняшника в цьому році є нижчою, ніж торік. Місцями смітна домішка сягає 45%, тому виконуємо три очистки до сушіння і ще дочищаємо після. Здебільшого олійність і протеїн змінюються залежно від регіону зростання насіння соняшнику. На Півдні вміст олії на абсолютно суху речовину становить 42-43%, а в східних і північних областях – 47-48% і вище. Також почали приймати кукурудзу. Якість зерна добра, проте його вологість іноді сягає 24-32%», – зазначають в пресслужбі агрогрупи.

Найактуальнішою проблемою для елеваторів цього сезону є витратна частина виробництва – подорожчання газу, електроенергії, купівля запчастин тощо. Також можливі труднощі з експортом зерна. Тому, щоб мати змогу прийняти весь обсяг зернових, керівництво агрогрупи збільшили потужності зберігання за рахунок рукавів.

«Полімерні рукави, які ми придбали цього року, дозволяють розміщувати продукцію без втрати якості щонайменше рік. Так, на площі 1 га можна зберігати 4,5 тис. тонн зерна з натурою 0,72», – додають у пресслужбі.

Нагадаємо, нещодавно в «Агрейн» поділилися ефективною системою підживлення кукурудзи. Також у компанії розповіли, як краще коригувати обробіток після різних попередників.