Елеватор

Елеваторам слід відповідальніше обирати компанії для проведення фумігації

Елеваторам слід відповідальніше обирати компанії для проведення фумігації

Фумігацію зерна повинні проводити тільки спеціально навчені спеціалісти, які мають відповідні навички і досвід.

Через те, що досить часто за це береться непідготовлений персонал стається чимало трагедій, розповів журналу The Ukrainian Farmer заступник директора компанії «Агріка Україна» Петро Гавлінський.

За його словами, українським підприємствам потрібно відповідально підходити до вибору компанії для проведення обробки зерна проти шкідників.

Наразі скасована обов’язкова сертифікація компаній, що займаються фумігацією й іншими видами дезінсекції в агропромислових підприємствах, тож нерідко свої послуги пропонують псевдоспеціалісти, зауважив Петро Гавлінський.

Ще однією проблемою для України є те, що жоден вітчизняний навчальний заклад не готує профільних спеціалістів зі знезараження зерна.

Водночас зараз працює Фумігаційна асоціація, що об’єднала провідних фахівців, які працюють на вітчизняному ринку. Вона проводить навчальні семінари для зерновиків з боротьби з агропромисловими шкідниками.

За результатами такого навчання майбутні спеціалісти можуть скласти іспит у Державній службі з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, з якою асоціація уклала відповідний договір, і отримати відповідні сертифікати.

Таким чином, навчити своїх працівників фумігаційній справі може будь-який елеватор, зерновиробник чи трейдерська компанія, і надалі проводити обробки власними силами, будучи впевненими як у безпечності, так і в якості робіт, підкреслив Петро Гавлінський.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!