Елеватор

ДПЗКУ закуповує зерно за подвійними складськими свідоцтвами

Поділитись:
ДПЗКУ закуповує зерно за подвійними складськими свідоцтвами

У Державній продовольчо-зерновій корпорації України (ДПЗКУ) діє програма закупівель зерна за подвійними складськими свідоцтвами.

За словами начальника відділу форвардних закупівель ДПЗКУ Наталії Головань,  ця програма започаткована у 2016 році і передбачає авансування у розмірі 70% від діючої закупівельної ціни на філії ДПЗКУ в день укладання договору.

Остаточне переоформлення зерна на корпорацію відбувається по ціні, яка буде впродовж 60 календарних днів з моменту укладання договору найбільш привабливою, на думку сільгоспвиробника.

«При цьому для учасників програми діє пільгова ставка на зберігання зерна на відповідній філії ДПЗКУ: 0,48 грн. за 1 тонно-день», ‒ підкреслила Наталія Головань.

Вона пояснила, що закупівля зерна за даною програмою здійснюються у два етапи. Перший етап передбачає подачу заявки та необхідних документів до регіонального відділу ДПЗКУ, укладання договору поставки, договору застави та оформлення подвійного складського свідоцтва на зерно, а також перерахування попередньої оплати на поточний рахунок сільгоспвиробника.

Другий етап включає в себе переоформлення зерна на ДПЗКУ відповідно до умов договору та остаточний розрахунок із сільгоспвиробником за поставлене зерно.

Згадана програма існує паралельно з форвардною програмою закупівель зернових майбутнього врожаю. Вона відрізняється від останньої тим, що фінансування по заставних закупівлях здійснюється під фактично зібране зерно, підкреслила начальник відділу форвардних закупівель ДПЗКУ.

Відповідно до умов цієї програми, сільгоспвиробники можуть продати вже зібране зерно за більш вигідною ціною і не витрачатися на його зберігання. А оплата у два етапи дає змогу використовувати виручені кошти на поточні потреби.

AgroTimes

Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями