Елеватор

ДПЗКУ надає перевагу дрібним та середнім сільгоспвиробникам при закупівлі зерна

ДПЗКУ надає перевагу дрібним та середнім сільгоспвиробникам при закупівлі зерна

Дрібні та середні сільгоспвиробники у структурі закупівель Державної продовольчо-зернової корпораціх України (ДПЗКУ) наразі становлять майже 80%, коло постійних клієнтів – це 1,1 тис. фермерських господарств.

Про це повідомив перший заступник голови правління ПАТ «ДПЗКУ» Віталій Шулежко.

Такого результату компанія досягла, змінивши у минулому сезоні підходи у системі закупівель: пріоритет було надано прямій співпраці з сільгоспвиробниками.

«З метою розширення такої співпраці корпорація також запропонувала сільгоспвиробникам пільгові умови зберігання та авансування в рамках форвардної програми, – розповів Віталій Шулежко. – Коефіцієнт за користування авансовими коштами було зменшено з 1,06 до 0,89 грн. за тонно-день. Це приблизно відповідає зменшенню відсоткової ставки з 15% до 12,5% річних. Водночас усі розрахунки не містять жодних прихованих комісій чи платежів. А якщо врахувати, що період користування коштами складає від трьох до шести місяців, цей відсоток є значно меншим».

Також було зменшено обсяги мінімальної договірної партії зерна з 500 до 100 тонн. Середній договірний обсяг поставок у рамках форвардної програми становив близько 750 тонн.

При цьому обов’язковою умовою закупівлі зерна є перевірка походження кожної партії товару.

«Сільгоспвиробники надають необхідні документи про посівні площі та врожай, а також ті, що підтверджують право на обробіток землі. Посередники надають документи, що підтверджують придбання продукції безпосередньо у виробника, – зазначив перший заступник голови правління. – Як результат, у минулому сезоні всі договори було виконано на 100%».

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!