Елеватор
Головне:
Елеватор

Чотири молокозаводи на Хмельниччині отримали штраф за змову

Чотири молокозаводи на Хмельниччині отримали штраф за змову

Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України оштрафувало ПП КФ «Прометей» в особі філії «Славутський маслоробний комбінат», ТОВ «Рихальський завод сухого молока», ТОВ «Бімол», ПП «Бісквіто-Мілк» загалом на 36,828 тис. грн за антиконкурентні узгоджені дії на ринку заготівлі молока для промислової переробки.

Про це повідомляє Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України.

Відділення встановило, що ці підприємства, заготовляючи молоко у Славутському районі, у травні-червні 2015 року одночасно знизили закупівельні ціни на молоко до 2,50 грн за 1 кг молока базової жирності.

Як інформують у прес-службі відомства, об’єктивних причин для одночасного встановлення суб’єктами господарювання закупівельних цін на молочну сировину на однаковому рівні не було, оскільки відповідачі мають різну спеціалізацію діяльності та номенклатуру молочної продукції, технологічні умови її виробництва, обсяги закупівлі молочної сировини, потужності та ступінь їх зносу, собівартість виробництва молочної продукції, шляхи її реалізації (просування) покупцям.

«Будь-які зміни на ринках готової молочної продукції не можуть обґрунтувати одночасне встановлення суб’єктами господарювання закупівельних цін на молочну сировину на однаковому рівні, — прокоментував ситуацію голова відділення Віталій Олуйко. — Молокопереробні підприємства не вживали достатніх заходів щодо мінімізації та оптимізації витрат, а використовували механізм антиконкурентних дій, оскільки завдяки погодженій поведінці могли визначати умови обороту товару на ринку молока незбираного для промислової переробки, що закуповували у населення на території Славутського району. Схожі дії суб’єктів господарювання були визнані порушенням законодавства про захист економічної конкуренції».

Agravery

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Журнали