Елеватор

АМКУ визнав Group DF монополістом на ринку азотних добрив

Поділитись:
АМКУ визнав Group DF монополістом на ринку азотних добрив

Антимонопольний комітет України (АМКУ) виявив факти імовірного зловживання монопольним становищем групою компаній Group DF.

Попередні висновки розслідування оприлюднив голова комітету Юрій Терентьєв, повідомляє прес-служба Всеукраїнської аграрної ради (ВАР).

Згідно з повідомленням голови АМКУ, Group DF, до складу якої входить холдинг Ostchem, має ознаки монопольного становища на загальнодержавному ринку первинної реалізації азотних мінеральних добрив.

Крім цього, зафіксовані факти, які можуть свідчити про зловживання монопольним становищем.

«Вартість газу становить близько 70% в собівартості виробництва аміачної селітри. Саме цей зв’язок між сировиною (газом) і кінцевим продуктом (міндобривами) і став об’єктом зловживань з боку зазначених компаній», – зауважив Юрій Терентьєв.

За його словами, підприємства Group DF купували газ для виробництва добрив у пов’язаних компаній, а потім перепродавали його всередині групи, постійно піднімаючи ціну.

«Коли ж газ доходив власне до кінцевого заводу-виробника добрив, його ціна була суттєво завищеною, що приводило до завищення вартості азотних добрив», – зазначив голова АМКУ.

Він додав, що ймовірними наслідками справи може стати не тільки накладення штрафу, а й здійснення примусового поділу хімічних активів групи.

AgroTimes

Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями