Елеватор

«Аграрний фонд» завантажив хімічні заводи Ostсhem замовленнями на 1 млрд грн.

Поділитись:
«Аграрний фонд» завантажив хімічні заводи Ostсhem замовленнями на 1 млрд грн.

Кошти для формування закупівельних партій добрив і запуску заводів групи Ostсhem (черкаського «Азоту», «Рівнеазоту» і сіверськодонецького «Азоту») в цілому склали близько 1 млрд грн., з яких 750 млн грн були вивільнені з резервів ПАТ «Аграрний фонд».

Про це повідомила прес-служба «Аграрного фонду».

«Ці кошти були тимчасово вільні в рамках залученої нами кредитної лінії від «Укргазбанку», – розповів голова правління ПАТ «Аграрний фонд» Андрій Радченко. – Спочатку гроші планувалося спрямувати на розширення нашої форвардної програми, але ми виходили з того, що стабілізація ситуації на ринку міндобрив і запобігання паніки у аграріїв – загальнодержавні пріоритети. Тому було прийнято рішення про надання цього траншу».

З огляду на те, що хімзаводи обтяжені багатомільйонними боргами, контрактантом з боку Ostсhem виступила новостворена компанія «Статус трейд». Наразі вона проходить перевірку з боку Державної служби фінансового моніторингу України.

На сьогодні з заводами Ostсhem укладені договори на поставку вже близько 200 тис. тонн добрив, які можуть бути спрямовані сільгоспвиробникам. Таким чином, чотиримісячний колапс на ринку мінеральних добрив близький до завершення.

Нагадаємо, що три хімічних заводи, які входять до групи Ostсhem, зупинили роботу в березні через припинення постачання газом з боку НАК «Нафтогаз України». Компанія посилалася на відсутність коштів для передоплати за паливо. Заручниками ситуації стали сільхозтоваровиробники, які, за даними профільних аграрних асоціацій, внесли передоплату за добрива в розмірі близько 2 млрд грн.

AgroTimes

Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями